Ze Spoju bez bodů i vstřelené branky ...

Ve 20. kole Pražského přeboru mužů, jsme na na apríla v sobotu 1.4.2023 zajížděli na hřiště vedoucího celku soutěže - TJ Spoje.

Ve 20. kole Pražského přeboru mužů, jsme na na apríla v sobotu 1.4.2023 zajížděli na hřiště vedoucího celku soutěže - TJ Spoje.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto :

Zápas o body na Spojích se hrál na velice špatném a bídně připraveném hřišti. Věděli jsme, že domácí celek má ve svých řadách několik velmi kvalitních hráčů a zejména je velmi nebezpečný po stranách, kde má velice rychlé a technicky vybavené hráče. Proto jsme zvolili rozestavení a způsob hry, který se během celého střetnutí ukázal jako velice účinný. Hráli jsme na vlastní polovině v obranném bloku a soupeře jsme nepustili do téměř žádných vážnějších šancí. Ano, prohráli jsme výsledkem 2 : 0, ale nebylo to z důvodu, že nás jasnými góly překonal soupeř.  Na Spojích se nám potvrdilo to, co během celého ročníku zmiňují mužstva, která tam hrála. První gól jsme dostali z penalty, kterou po necelé čtvrthodině hry daroval Spojům rozhodčí. Ve vzdušném souboji tělo na tělo se v rohu pokutového území utkal Tomáš Plánička s jedním s hráčů soupeře. "Pláňa" souboj vyhrál, a když dopadal do stoje, nechtěně přišlápl nohu protihráči, který byl po souboji ve vzduch koordinačně rozhozen. Rozhodčí nechal hru správně pokračovat, ale když domácí hráč začal řvát a svíjet se na zemi, hru přerušil a ukázal na značku pokutového kopu.... My cca po 15-ti minutách zahrávali z  hlubší levé strany "standardku", skvěle ji kopl Plánička a tečí jsme vyrovnali. Ovšem hráči se radovali jen chvíli, postranní rozhodčí odmával ofsajd. O poločase se nám naši spříznění fanoušci i lidé z vedení klubu, kteří stáli přesně na hranici události, dušovali, že ofsajdové postavení našeho hráče se urodilo jen v hlavě asistenta rozhodčího.

Druhý poločas už tak soustředěný výkon naši hráči nepodali a doložila to strašná "hrubka" Pepy Šmalcla, který v jednoduché pozici a dobrém postavení netrefil při odkopu míč na hranici našeho velkého vápna. Nemohlo to jinak dopadnout, že míč daleko lépe trefil do naší sítě přibíhající soupeř. Co platné, že Spoje, jasně vedoucí celek pražského přeboru, nás nedokázal přehrát.  Sluší se ale objektivně přiznat, že my jsme také pořádně nedokázali vystřelit na soupeřovu branku. Několik nadějných příležitostí jsme v pokutovém území domácích hloupě a nesmyslně řešili a neuměli dotáhnout. Hráli jsme sice více kompaktně a týmově, než před týdnem proti Vyšehradu, ale individuální výkony většiny hráčů stále zůstávají za očekáváním.    

Pražský přebor, 20. kolo, sobota 01.4.2023, 10:30

TJ Spoje Praha 2:0 FC Zličín

Branky 14. Košút z penalty, 75. Ladra
Žluté karty 53. Baisa – 12. Kučera, 54. Pyšek, 79. Šmalcl, 89. Plánička
TJ Spoje Praha Ordelt – Bican, Verner, Košút, Havrda, Madej (82. Janoševič), Horskii, Zhul (68. Tanchyk), Miskovič, Baisa (76. Yanakov), Ladra.
FC Zličín Hlous – Stýblo, Šmalcl, Kučera, Ondejka, Jákl (67. Hájek), Žák, Kohout, Plánička, Pyšek (87. Jíra), Merta (87. Bous).
Rozhodčí Štěrba – Stěhule, Zima delegát Severýn.
Diváci 30
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Hlous Vojtěch 90 2 0 0
Šmalcl Josef 90 0 1 0
Ondrejka Filip 90 0 0 0
Kučera Ondřej 90 0 1 0
Stýblo Lukáš 90 0 0 0
Jákl Adam 67 0 0 0
Plánička Tomáš 90 0 1 0
Žák Lukáš 90 0 0 0
Hájek David 23 0 0 0
Kohout Martin 90 0 0 0
Pyšek Jan 87 0 1 0
Bous František 3 0 0 0
Merta Ivan 87 0 0 0
Jíra Jakub 3 0 0 0
Domácí Hosté Výsledek
ABC Braník FK Dukla JM 4:4
AFK Slavoj Podolí Praha ČAFC Praha 1:1
FK Viktoria Žižkov B SC Olympia Radotín 3:1
FC Tempo Praha FC Přední Kopanina 1:3
SK Motorlet Praha B SK Hostivař 2:0
FK Slavoj Vyšehrad Sokol Kolovraty 3:0
SK Čechie Uhříněves Sokol Královice 2:2