O vítězství jsme přišli v nastavení ...

Ve 28. kole Pražského přeboru mužů, jsme v sobotu 27.5.2023 zajížděli na hřiště ČAFC Praha.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

V sobotním zápase na ČAFC jsme odehráli nejlepších jarních devadesát soutěžních minut.  V tomto střetnutí došlo ke změně rozestavení hráčů, od 4 - 1 - 4 - 1 jsme přešli na 4 - 2 - 3 - 1. Tím důvodem byl náš obrovský jarní herní nedostatek, tedy velká průchodnost soupeře v našem středu záložní řady. A změna přinesla velké zlepšení v naší organizaci hry. "Čafka" na jaře získala hromadu bodů, ale v prvním poločase si proti nám, kromě několika nepřesných střel, nevytvořila větší šanci. Naopak my hned v první minutě měli tu obrovskou. Honza Pyšek získal na útočné polovině míč, domácí brankář byl daleko z branky, náš hráč se ho snažil překopnout, ale zvolil svoji slabší levou nohu a střela šla mimo. A měli jsme i další střely, které měly být gólové. Domácí se ale za čtyřicet pět minut nedostali do herního tlaku, jako tým jsme tentokrát hráli i plnili zadání. ¨

Ve druhém poločase, hlavně však po příchodu Ivana Merty, jsme začali mít herní převahu a i gólové šance. A zaslouženě jsme pak po přetlačované v malém vápně domácích vstřelili "Pyšákem" vedoucí gól. A i průběhem hry utkání směřovalo k naší výhře. Ale, jak zmiňuji v úvodu, naše dobrá a soustředěná hra trvala přesně 91 minut a 39 sekund. Přesně v té době jsme zahrávali rohový kop. A i když jsme měli před domácí brankou jen čtyři hráče, místo udržení míče Jáklem a Kohoutem u rohového praporku jsme míč ukvapeně zahráli nepřesným kopem před branku. Dali jsme tak soupeři možnost jít do protiútoku . Ještě se nám dvakrát podařilo míč získat, ale protože už jsme byli prostorově rozházení a v defenzivě špatně postavení a reagující, domácí nás potrestali.  Zcela jistě jsme z týmového pohledu podali, až na poslední cca 2 minuty, nejlepší jarní výkon. Ale k plnému bodovému zisku se nám nepodařilo dojít i z důvodu snížené jarní individuální kvality některých hráčů...

Pražský přebor, 27. kolo, sobota 27.5.2023, 10:15

ČAFC Praha 1:1 FC Zličín