,,Šemíkům“ jsme připravili první porážku

Netradičně v neděli 27.8.2023 jsme v rámci 4. kola Pražského přeboru mužů zajížděli, na hřiště Vyšehradského Slavoje.

Netradičně v neděli 27.8.2023 jsme v rámci 4. kola Pražského přeboru mužů  zajížděli, na hřiště Vyšehradského Slavoje.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

Že nás v neděli na Vyšehradě nebude čekat nic lehkého jsme věděli a připravovali se na to. Tamní celek vedl po třech kolech tabulku s dvanácti nastřílenými góly a my opět v sestavě postrádali dva zkušené hráče - Ondru Kučeru, kterého trápí dlouhodobý problém se zády, a Ivana Mertu z rodinných důvodů. Naštěstí se v neděli umoudřilo počasí a trvalý déšť pořádně promočil vyšehradský vyšeptalý hrací povrch z umělé trávy. Do naší sestavy šel poprvé na pozici stopera Vlad Yelinskij, na jeho výkonu to bylo patrno, ale celé utkání zvládl celkem bez větších problémů. Jinak nastoupila sestava z druhého poločasu na Dukle JM.  Ale na lavičce jsme měli jen tři zdravé hráče, u náhradního brankáře Marka Danka ještě doznívaly potíže z předchozího týdne, kdy trénoval se sebezapřením, a Ondra Kučera si na lavičku sedl, protože je silný týmový hráč. Do hry použitelní byli tedy jen Marek Tuháček, Jakub Jíra a Standa Mašek. Ale my, i přes všechno zmíněné, jsme tentokrát sehráli velice dobré utkání po celou hrací dobu. Jistě, nevyvarovali jsme se vždy některým individuálním a taktickým chybám, ale především jsme působili a vystupovali jako správný tým. Naše organizace hry byla na velice slušné úrovni, v prvním poločase jsme domácí herně převyšovali. 

Domácí do druhého poločasu novými hráči navýšili svou výškovou převahu a z centrovaných míčů si vytvořili několik šancí. Do dvoubrankového vedení jsme však šli my: úvodní a nádhernou branku, svoji první ve zličínském dresu, vstřelil Feri a předcházela jí vynikající kombinace naší pravé strany. A o pět minut později přidal z penalty druhý gól kapitán Martin Kohout, když při penaltovém zákroku domácího hráče byl faulován právě on. Domácí pak snížili po dorážce domácího útočníka, když našemu brankáři Petru Marešovi vypadl míč po předchozí střele. Ale "Kecka" o chvíli později svou chybu odčinil, když po centru na zadní tyč reflexivně vyrazil gólovou dorážku domácího útočníka. V hektickém závěru se domácí Vyšehrad všemožně snažil o vyrovnání, ale i my jsme podnikali bleskové gólové protiútoky.  A střetnutí jsme dobrými individuálními výkony a týmovým projevem dotáhli k tříbodovému zisku. Po právu, protože jsme podali v tomto ročníku na Vyšehradě svůj zatím nejlepší výkon.

Pražský přebor, 4. kolo, neděle 27.8.2023, 17:00

FK Slavoj Vyšehrad 1:2 FC Zličín

Branky 57. Pryšljuk – 50. Bagou, 55. Kohout z penalty
Žluté karty 21. Holan, 36. Babka, 53. A. Krivosheev, 61. Prýmas, po skončení asistent trenéra J. Klíma ml.
Červené karty 54. trenér J. Klíma, 90.+1 Babka
FK Slavoj Vyšehrad Čepela – Babka, Stareček, Pryšljuk, J. Holan, A. Krivosheev, M. Krivosheev (70. Souček), Prýmas, Vodička, Šrejber (46. Krčmář), Heřman.
FC Zličín Mareš – Havrila, Yelinskyi, Žák, Ondrejka, Kohout, Popovič, Plánička, Bagou (84. Mašek), Jiras (74. Tuháček), Jákl (82. Jíra).
Rozhodčí Sýkora – Stěhule, Andras delegát Gotthard
Diváci 50
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Mareš Petr 90 1 0 0
Mareš Petr 90 1 0 0
Havrila Matej 90 0 0 0
Yelinskyi Vladyslav 90 0 0 0
Ondrejka Filip 90 0 1 0
Žák Lukáš 90 0 0 0
Kohout Martin 90 1 0 0
Plánička Tomáš 90 0 1 0
Tuháček Marek 16 0 0 0
Jiras Matěj 74 0 0 0
Mašek Stanislav 6 0 0 0
Popovič Vasil 90 0 0 0
Jákl Adam 82 0 0 0
Jíra Jakub 8 0 1 0
Feriole Bagou Seri Antonie 84 1 0 0
Domácí Hosté Výsledek
FC Tempo Praha ČAFC Praha 3:0
AFK Slavoj Podolí Praha Sokol Kolovraty 2:4
ABC Braník SK Třeboradice 1:1
SK Čechie Uhříněves FC Přední Kopanina 2:4
FK Viktoria Žižkov B SK Střešovice 1911 3:2
SK Chabry FK Dukla JM 3:5
SK Motorlet Praha B Sokol Královice 6:1