Na Braníku se nám opět střelecky dařilo

V sobotu 9.9.2023 jsme v rámci 6. kola Pražského přeboru mužů, zajížděli na hřiště ABC Braník

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

V sobotu na Braníku se nám téměř podařilo zopakovat výsledek z loňského podzimu, kdy jsme domácí porazili 5 - 0. Ale se sestavou mužstva jsme měli do poslední chvíle problémy, když v pátek, večer před utkáním, se ozval Ondra Kučera, že pro obnovené potíže se zády do zápasu nemůže jít. A v sobotu na srazu, už na hřišti v Braníku, potom brankář Petr Mareš oznámil a ukázal silný otok kotníku po bodnutí včelou, který mu bránil v pohybu. Jako prozíravá se prokázala dohoda s trenérem "béčka" Honzou Roubíčkem, aby v pátek na Dukle Praha nechal chytal Filipa Machače, který k nám před týdnem přišel z České Lípy jako výpomoc za zraněného Vojtu Hlouse. Filip Machač totiž postrádal zápasovou praxi, protože v České Lípě byl veden jako náhradní brankář. A Filip nás v průběhu střetnutí opakovaně podržel. Ale je nutno uvést, že na Braníku celé mužstvo podalo velice dobrý, týmový a svědomitý výkon. Už během úvodních minut jsme si vytvořili po hezkých fotbalových akcích gólové příležitosti, když tu největší měl na hlavě Ivan Merta. Ale Ivan dlouho nesmutnit, vedení nám zajistil po svém typickém úniku a krásném lobu brankáře. Potom jsme však, cca kolem pětadvacáté minuty, v úsilí a nasazení polevili, domácí si v důsledku toho vytvořili nepříjemné šance, ale jak zmíněno výše, naše mužstvo podržel mladý brankář Filip Machač. Ve zbytku prvního poločasu jsme se však už pak opět dostali do naší hry.   A pokračovali v dobrém nasazení a rychlých a poměrně přesných kombinacích i od začátku poločasu druhého. Gólově jsme také všechno uvedené dokázali potvrdit - během pěti minut, mezi padesátou pátou a padesátou devátou minutou, jsme domácímu Braníku nasázeli tři góly. A že to byly góly nádherné a po fotbalových akcích. Vedli jsme 4 - 0 a do hry šli další naši hráči. Je logické, že kvalita naší hry potom poněkud poklesla a domácí náš náskok snížili. Snížili však po zbytečné naší nedůslednosti na pravé straně našeho obranného postavení. Závěr zápasu jsme pak již bezpečně zvládli a tímto vítězstvím jsme se dostali po šestém odehraném kole na třetí pozici v tabulce, když první a třetí tým v ní dělí jen počet vstřelených a obdržených brane

Pražský přebor, 6. kolo, sobota 09.9.2023, 10:15

ABC Braník 1:4 FC Zličín