,,Zápas", kde se rozhodovalo až v samém závěru utkání.

V dohrávce 22. kole Pražského přeboru mužů, jsme ve středu zajížděli do Kolodějí, kde nás čekala rezerva Žižkovské Viktorie. Nutno podotknout, že na kvalitu utkání měl stav hrací plochy, které bylo na hranici regulérnosti …

V dohrávce 22. kole Pražského přeboru mužů, jsme ve středu zajížděli do Kolodějí, kde nás čekala rezerva Žižkovské Viktorie. Nutno podotknout, že na kvalitu utkání měl stav hrací plochy, které bylo na hranici regulérnosti  …

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

Dohrávané utkání s "béčkem" Viktorky Žižkov, které se v sobotu nemohlo kvůli nezpůsobilému terénu uskutečnit, se ve středu odehrálo stejně tak na naprosto nezpůsobilém a neregulérním terénu. Proč? Tak to snad ví jen sám fotbalový Pán Bůh.....  Už od předzápasového rozcvičování hráčů bylo všem aktérům jasné, že o fotbal v utkání vůbec nepůjde. Silně rozbahněný a nerovný terén jasně předurčil průběh hry na obou stranách: kdo bude dříve u míče, tak jej nakopne, těžší povalí lehčího a míč dostat co nejdále od vlastní branky.  Viktorka proti nám postavila mužstvo posílené hráči "A" celku a zápasu dokonce přihlíželo nejvyšší vedení žižkovského klubu v čele s předsedou představenstva Richterem, silným sponzorem Smržem a mentorem Kotalem. Nutno říci, že fotbalu k vidění bylo opravdu poskrovnu. Silný tým ze Žižkova byl po většinu střetnutí aktivnější, ale my i v podstatném oslabení o stabilní hráče soupeři vzdorovali. A měli jsme v prvním poločase stejně jako náš protivník 2 - 3 vyložené šance.

Ve druhé půli jsme už byli většinou zatažení v bloku, ale z něho jsme se snažili o rychlé výpady. V samém závěru se pak rozhodlo o výsledku. Čtyři minuty před závěrem zápasu jsme se na naší levé straně od pokutového území dvojicí hráčů dopustili zásadní nedbalosti v krytí soupeře, ten odcentroval a posila z "áčka" Sow poslal hlavou domácí do vedení. A ti už slavili vítězství... Jenže: náš ještě dorostenec Tuháček po třech minutách na hřišti provětral pravou stranu soupeře, ten jej fauloval a kapitán Martin Kohout poslal kroucenou prudkou střelu z "trestňáku" těly bránících hráčů k zadní tyči nereagující žižkovského gólmana - 1:1 a byl konec.

Ve fotbalové "bramboračce" a fotbalovém "brambořišti" se k nám ve finále přiklonilo štěstí. Ale nedá se říci, že nezaslouženě.  

 

 

 

 

 

Pražský přebor, 22. kolo, středa 19.4.2023, 17:30

FK Viktoria Žižkov B 1:1 FC Zličín

Branky 87. Sow – 90.+4 Kohout.
Žluté karty 62. Mach, 82. Jankovský – 53. Bous, 56. O. Kučera.
FK Viktoria Žižkov B Slanina – Trávníček, Rudavskyi, M. Vlček, Jankovský, Vais (46.V.Vlček), Král, Mach, Žiga (90.+2 Walter), Štrombach, Sow.
FC Zličín Hlous – Stýblo, Šmlacl, O. Kučera, Ondrejka (77. Horák), Forejtek, Jákl (46. Bous), Kohout, Hájek (88. Tuháček), Merta, Pyšek.
Rozhodčí Plášil – Zima, Hejma delegát Sýkora.
Diváci 40
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Hlous Vojtěch 90 1 0 0
Kučera Ondřej 90 0 1 0
Šmalcl Josef 90 0 0 0
Horák Petr 13 0 0 0
Ondrejka Filip 77 0 0 0
Forejtek Dominik 90 0 0 0
Kohout Martin 90 1 0 0
Jákl Adam 45 0 0 0
Stýblo Lukáš 90 0 0 0
Hájek David 88 0 0 0
Bous František 45 0 1 0
Pyšek Jan 90 0 0 0
Merta Ivan 90 0 0 0
Domácí Hosté Výsledek
ABC Braník TJ Spoje Praha 1:4
AFK Slavoj Podolí Praha Sokol Královice 3:1
Sokol Kolovraty FC Přední Kopanina 2:3
SK Čechie Uhříněves SC Olympia Radotín 0:0
FK Slavoj Vyšehrad ČAFC Praha 0:1
FC Tempo Praha SK Hostivař 2:0
SK Motorlet Praha B FK Dukla JM 2:0