Z Vyšehradu vezeme jen bod …

Ve 4. kole Pražského přeboru mužů jsme v neděli 28. 8. 2022 zajížděli na Vyšehrad, kde proti nám nastoupilo mužstvo Slavoje Vyšehrad.

Ve 4. kole Pražského přeboru mužů jsme v neděli  28. 8. 2022 zajížděli na Vyšehrad, kde proti nám nastoupilo mužstvo Slavoje Vyšehrad.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto :

Utkání na Vyšehradě se hrálo na velice nekvalitní UMT, s jejímž povrchem jsme se poměrně obtížně vyrovnávali. Míč nám na něm hodně odskakoval, navíc jsme ještě většinu akcí rozehrávali vzduchem, což domácím, na povrch navyklým a soubojovým, vyhovovalo. Přesto jsme šli do vedení. Na levé straně pokutového území Vyšehradu se skvěle uvolnit Martin Kohout a jeho střílenou přihrávku na zadní tyč tečoval za záda domácího brankaře Franta Hák. Vedení nám však vydrželo jenom chvíli. Na nákop ze středu hřiště po standardní situaci do našeho pokutového území špatně a pozdě reagovali naši obránci, včetně brankáře, a Vyšehrad pohodlně vyrovnal hlavou jedním z jejich hráčů. Přesto jsme měli ještě v prvním poločase 2 - 3 jasné a vyložené brankové příležitosti. Ale zejména Honza Pyšek s Dominikem Forejtkem v nich nepochopitelně zklamali.

Na druhý poločas, podobně jako na ten na Dukle Jižní Město, snad zase nezbývá než rychle zapomenout. Historie se zase poněkud opakovala. Domácí šli po vyloučení do "deseti", vytvářeli jsme si jednu gólovou šanci za druhou, ale jen tak se už asi neuvidí, co naši hráči, kteří už mají něco odehráno, neproměnili. Těch vyložených šancí z nejvyloženějších bylo ve druhém poločase minimálně pět. Jednoznačně jsme v posledních dvou střetnutích, které jsme odehráli venku, ztratili pět bodů.

Pražský přebor, 4. kolo, neděle 28.8.2022, 17:00

FK Slavoj Vyšehrad 1:1 FC Zličín