Z Jinonic odjíždíme bez bodů ...

V neděli 24.9.2023 jsme zajížděli v rámci 8. kola Pražského přeboru mužů do Jinonic, kde nás čekala rezerva domácího Motorletu.

V neděli 24.9.2023 jsme zajížděli v rámci 8. kola Pražského přeboru mužů do Jinonic, kde nás čekala rezerva domácího Motorletu.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

V nedělním střetnutí na Motorletu s jeho rezervou se nám namnožily hráčské absence. Stále ještě chyběl zraněný Kučera, v týdnu onemocněl Horák, ve středu ve Stodůlkách při "poháru" se opět zranil Forejtek a Šmalcl po svém dlouhém zranění absolvoval zatím pouze dvě tréninkové jednotky. Navíc z důvodů pracovních povinností chyběl Jákl. Do utkání šel naopak po zranění Havrila a na jeho malou část také doléčující se Feri. Přes vše uvedené jsme však mistrovský zápas v Jinonicích měli zvládnout.

Opět, jako před týdnem doma, jsme hráli proti velmi mladému mužstvu. V čem byl však Motorlet na rozdíl od žižkovskému týmu jiný, byla jeho důrazná hra až za hranou. Zejména Vasil Popovič ve středu hřiště byl nechutně opakovaně zkopán, a to bez reakce rozhodčích. Ale v prvním poločase jsme mohli a měli jít do vedení, měli jsme k tomu dvě velké příležitosti a několik dalších před vápnem soupeře nedotažených slušných kombinací.  Ale do vedení šli domácí hráči, když využili našich opakovaných chyb a špatného vykrytí prostoru před naší brankou. Nehráli jsme špatně, byli jsme také poměrně důrazní. Naše hektika před brankou Motorletu nám však bránila ve skórování.  Ve druhém poločase jsme šli za vyrovnáním a také jsme ho dosáhli, když se skvěle na pravé straně uvolnil Tomáš Plánička a přesným centrem našel v malém vápně Ivana Mertu, který konečně vyrovnal. A Ivan Merta měl během střetnutí vůbec několik "gólovek". Chyběla mu však tentokrát jeho jistota, neboť celý týden pobýval v USA, kde plnil své pracovní povinnosti. Z vyrovnání jsme se však příliš dlouho neradovali a Motorlet po našem propadáku na hranici pokutového území, kdy jsme mohli míč opakovaně pohodlně "uklidit", šel znovu do vedení. To byla naše hloupá a zbytečná chyba. Ve zbytku hracího času jsme si vytvořili ještě tři čtyři šance ke vstřelení gólu. Ale střelecky jsme prostě neměli svůj den.  Během týdne, do našeho sobotního domácího utkání s Uhříněvsí, by se nám někteří chybějící hráči už měli zapojit do přípravy a být tak plně k dispozici.

Pražský přebor, 8. kolo, neděle 24.9.2023, 15:30

SK Motorlet Praha B 2:1 FC Zličín

Branky 21. M. Blažek, 65. Vorlíček – 58. Merta.
Žluté karty 40. Žižka, 90.+1 Průša – 86. Popovič, 90.+1 Ondrejka.
SK Motorlet Praha B Šmerda – Průša, Rodriguez, Lukášek, Žižka, Kornacki (59. Kučerka), D. Scharf (80. Musil), Krym, Latchvliani (46. Dvořáček), Hroník (64. Pokorný) – M. Blažek (59. Vorlíček).
FC Zličín Machač – Havrila (84. Bagou), Žák, Ondrejka, Jíra, Plánička, Kohout, Popovič, Jiras (66. Tuháček), Hák, Merta.
Rozhodčí Plášil – Zelený, Štěrba delegát Kutil
Diváci 50
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Machač Filip 90 2 0 0
Ondrejka Filip 90 0 1 0
Havrila Matej 84 0 0 0
Žák Lukáš 90 0 0 0
Jiras Matěj 66 0 0 0
Plánička Tomáš 90 0 0 0
Tuháček Marek 24 0 0 0
Kohout Martin 90 0 0 0
Popovič Vasil 90 0 1 0
Hák František 90 0 0 0
Feriole Bagou Seri Antonie 6 0 0 0
Jíra Jakub 90 0 0 0
Domácí Hosté Výsledek
AFK Slavoj Podolí Praha SK Střešovice 1911 1:2
Sokol Kolovraty Sokol Královice 2:1
ČAFC Praha FC Přední Kopanina 1:4
SK Čechie Uhříněves FK Dukla JM 5:2
FC Tempo Praha SK Třeboradice 3:1
FK Viktoria Žižkov B SK Chabry 2:3
FK Slavoj Vyšehrad ABC Braník 4:2