Využitá početní převaha s Duklou JM

V prvním jarním domácím zápase jsme v sobotu 16.3.2024 hostili na Zličínské trávě mužstvo FK Dukla JM.

V prvním jarním domácím zápase jsme v sobotu 16.3.2024 hostili na Zličínské trávě mužstvo FK Dukla JM.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

Po prohraném utkání před týdnem s Třeboradicemi jsme v prvním domácím mistrovském zápase v roce 2024 před svými příznivci moc chtěli zvítězit. Ale nečekal nás vůbec příjemný soupeř - s Duklou Jižní Město jsme se během minulé sezóny a v podzimní části té probíhající utkali v soutěžních utkáních celkem čtyřikrát, dvakrát jsme prohráli a doma dvakrát remizovali. A vždy šlo o střetnutí vyhecovaná, s vyloučenými hráči. V sobotu jsme měli konečně k dispozici, až na zraněného Pepu Šmalcla, kompletní kádr. V týdnu se nám dokonce podařilo zaregistrovat Marlona Simmonse, ofenzivního jedenadvacetiletého hráče z dalekého St. Vincent a Grenadin v Karibiku. Hodně jsme si od něho v útočné fázi slibovali a Marlon své předpoklady proti Dukle naplnil. Sice si po pár minutách přivodil problém se zadním stehenním svalem, ale po dobu svého prvního vystoupení v našem dresu byl pro soupeře velice nepříjemný.

První poločas se nám však herně příliš nevydařil. Vypracovali jsme si sice tři jasné gólové příležitosti, tu největší z nich měl Fanda Hák, když v souboji s brankářem a obráncem vybojoval míč, dostal se za jejich úroveň, ale v jasné pozici netrefil prázdnou branku. Nedařilo se nám opět udržet míč v kombinaci s vyšším počtem přihrávek a lehce jsme o něj přicházeli. Hosty jsme ale do větších šancí nepouštěli. To však platilo jen do 42. minuty, kdy jsme po jejich akci naší levou stranou nechali Duklu odcentrovat a na zadní tyči jsme vyklidili pozice. Jejich úplně volný hráč neměl vůbec problém překonat hlavou našeho brankáře Filipa Machače.                                                                                                     V poločasové přestávce jsme přeskupili poněkud naše složení, Marlon Simmons přešel na pravý okraj středové řady, Fanda Hák se přesunul na jeho místo a Tomáš Plánička nastoupil na levý kraj místo něho. Levá strana hostů v defenzivě totiž nebyla příliš kompaktní a my jsme je pak ihned po dvou minutách gólově potrestali. Marlon Simmons dostal míč, pravou stranou pronikl do jejich pokutového území a jeho prudký nástřel před branku si do vlastní sítě srazil jeden z hostujících obránců.  Náš tlak potom ještě umocnilo vyloučení střelce gólu - hostujícího hráče Brabence po jeho druhé ŽK za  rutální faul na Fandu Háka. A "Háček" se dokázal pomstít, vstřelil díky svojí důslednosti vítězný gól a napravil tak svoji zahozenou jasnou gólovou šanci z prvního poločasu. Druhý poločas byl už z naší strany, nejen podle výsledku, herně daleko lepší. Ale musíme se naučit herně zvládat stejně oba poločasy. Za týden nás čeká, opět doma, vedoucí celek soutěže - Vyšehrad.   

Pražský přebor, 18. kolo, sobota 16.3.2024, 10:30

FC Zličín 2:1 FK Dukla JM

Branky 47. Solař vlastní, 68. Hák - 4. Brabenec
Žluté karty 45+1 Popovič - 11. a 58. Brabenec, 32. Novák, 40. Růžička a 45+1. Temelkovski.
Červené karty 58. Brabenec
FC Zličín Machač - Ondrejka, Kučera, Žák, Petrák, Plánička, Kohout, Popovič, Hák ( 80. Tuháček ), Simmons (70. Bagou ), Merta ( 90. Jiras).
FK Dukla JM Skokánek - Ružička (69.Krameš), Petrák, Jerie, Solař, Farkaš, Brabenec, Temelkovski (80. Višvader ), Kulhavý, Novák, Kotlík.
Rozhodčí Zloch - Stěhule, Kortanová delegát Slavík.
Diváci 150
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Machač Filip 90 1 0 0
Kučera Ondřej 90 0 0 0
Ondrejka Filip 90 0 0 0
Plánička Tomáš 90 0 0 0
Tuháček Marek 10 0 0 0
Jiras Matěj 4 0 0 0
Petrák Jakub 90 0 0 0
Popovič Vasil 90 0 1 0
Žák Lukáš 90 0 0 0
Kohout Martin 90 0 0 0
Hák František 80 1 0 0
Simmons Marlon Martin 70 0 0 0
Feriole Bagou Seri Antonie 20 0 0 0
Merta Ivan 90 0 0 0
Domácí Hosté Výsledek
FK Viktoria Žižkov B Sokol Královice 4:5
ABC Braník SK Střešovice 1911 2:2
SK Čechie Uhříněves ČAFC Praha 0:2
SK Motorlet Praha B FC Přední Kopanina 4:1
FC Tempo Praha Sokol Kolovraty 4:1
SK Chabry SK Třeboradice 0:2
FK Slavoj Vyšehrad AFK Slavoj Podolí Praha 1:0