Vedoucí Vyšehrad jsme o body nepřipravili

V 19.kole pražského přeboru mužů jsme v sobotu 23.3.2024 hostili na Zličínské trávě vedoucí mužstvo soutěže - FC Slavoj Vyšehrad

V 19.kole pražského přeboru mužů jsme v  sobotu 23.3.2024 hostili na Zličínské trávě vedoucí mužstvo soutěže - FC Slavoj Vyšehrad

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

Na podzim jsme na Vyšehradě zvítězili 2 - 1, nyní, v jarní části přeboru, tento náš sobotní soupeř pak už byl v čele tabulky. A na našich hráčích bylo v kabině před utkáním silně patrno, že tým z Vyšehradu chtějí porazit i nyní. Ale hecování a přesvědčení, že na hřišti necháme vše a doma zvítězíme, téměř okamžitě, po úvodním hvizdu rozhodčího, naše hráče opustilo. Hned v počátku střetnutí ještě Tomáš Plánička minul levou nohou míč v gólovém postavení, ale pak už jsme na hřišti fotbalově prostě přestali být. Po deseti minutách hry nás soupeř potrestal za naši hloupou laxnost a ztrátu míče a po následném centru poslal útočník Vyšehradu hosty do vedení. V 17-té minutě jsme měli možnost k vyrovnání, ale Ondra Kučera a hned z dorážky Fanda Hák brankáře hostů překonat nedokázali. Ale především jsme celý první poločas kupili individuální chyby, lehce ztráceli míče, Vyšehrad byl daleko důraznější, bojovnější a také kompaktnější. My jsme prostě týmem nebyli. Ano, kvalita zápasu byla ovlivněna silným větrem, ale my jsme se tomu uzpůsobit nedokázali. Nesmyslně jsme nakopávali míče a v soubojích pak o ně přicházeli. Měli jsme dost možností zahrávat standardní situace, ale kopali jsme je hloupě, vůbec jsme se technikou kopu s větrem nedovedli vypořádat. No a v závěru poločasu nás hosté gólově potrestali za další naši strašnou individuální chybu na hranici pokutového území.

Druhý poločas jsme začali nejlépe, jak jsme mohli, čerstvý Matěj Jiras uplatnil svůj důraz před brankou Vyšehradu a přesnou dorážkou snížil nepříznivý stav. Ale přílišnou změnu to v našem nedobrém výkonu nepřineslo. A v 72. minutě ještě rozhodčí vyloučil obránce Vyšehradu za neurvalý faul. Ovšem náš výkon to nijak nemotivovalo a nezlepšilo. Nadále se naši středoví hráči a útočníci potulovali v nesmyslných prostorech a hosty jsme pod trvalý tlak dostat nedokázali. Naopak po našich dalších hloupých a hrubých individuálních chybách dostali hosté možnost zahrávat penaltu a tu možnost také využili. My pak už jen v samotném konci střetnutí korigovali stav také z penalty po faulu hostujícího brankaře.                                V tomto utkání jsme nebyli pevným, soudržným a hrdým týmem. Vyšehrad nás zaslouženě porazil a vede nadále soutěž. Ale herně nebyl individuálně ani týmově lepším celkem než Dukla Jižní Město, kterou jsme před týdnem přehráli. V sobotu jsme se porazili sami svými chybami a nedostatkem týmovosti.

Pražský přebor, 19. kolo, sobota 23.3.2024, 10:30

FC Zličín 2:3 FK Slavoj Vyšehrad

Branky 49. JIras, 95. Kohout p.k. - 10. Jáša, 40. a 86. p.k. Heřman.
Žluté karty 72. Kučera a Bagou Seri Antonie, 95. Jiras - 34. Kazda, 72. Krivosheev, 94. Habor a 96. Dočekal z lavičky.