Nepovedený konec zápasu v Chabrech...

Ve 20.kole pražského přeboru mužů jsme netradičně v pátek 29.3.2024 zajížděli na hřiště SK Dolní Chabry.

Ve 20.kole pražského přeboru mužů jsme netradičně v pátek 29.3.2024 zajížděli na hřiště SK Dolní Chabry.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

Do Dolních Chaber s námi již cestoval zkušený Tomáš Košút, kterého se klubu podařilo získat a zaregistrovat doslova v posledních hodinách končícího přestupního termínu. Oproti našemu poslednímu nevydařenému představení doma s Vyšehradem jsme v sestavě udělali několik změn: z pozice středního obránce se do středu zálohy posunul Lukáš Žák, Martin Kohout přešel na post pravého krajního středového hráče, Tomáš Plánička se přesunul na opačnou stranu a k Ondrovi Kučerovi do středu obrany poprvé v našem dresu nastoupil Tomáš Košút.

Domácí, povzbuzení výhrou na Dukle Jižní Město, od začátku utkání vsadili na důraz, enormní nasazení a dobrý pohyb. My jsme po celý zápas horko těžko přivykali opravdu velkému a rozlehlému hřišti. A také dost nerovnému. Dlouho jsme si také nedokázali připravit vážnější gólovou příležitost. Ale také jsme domácí nepouštěli do bližšího prostoru před naší brankou. Až ve 30. minutě zaúřadoval velice mladý hlavní rozhodčí a pomohl nařízením pokutového kopu k vedení domácích. Ten jeho verdikt se sluší okomentovat: po centru do našeho pokutového území míč propadl k Tomáši Košútovi, tomu při snaze o odkopnutí míče seshora šlapákem přidupl na nohu míč domácí hráč, šíleně začal řvát a zřítil se na zem. A rozhodčí ani na okamžik nezaváhal s nařízením penalty. Navíc za oprávněné protesty udělil Tomáši Košútovi žlutou kartu...... Rozhodčí vůbec činili na hřišti podivná rozhodnutí. A samozřejmě vždy v náš neprospěch. A z utkání nebyl přímý přenos ani zpětné video.....  Nám se skoro obratem podařilo vyrovnat po hezkém průniku Ferriho a přesné přihrávce na Martina Kohouta, který nezaváhal a poslal míč za záda domácího gólmana. A do konce poločasu jsme měli ještě tři vyložené šance, které jsme doslova zavraždili: Ferri osamocen přestřeluje z deseti metrů prázdnou branku, Martin Kohout jde sám na brankáře a trefuje jen jeho nohy a Ivan Merta z cela jasné pozice netrefuje hlavou branku. Ale fotbalově jsme první poločas příliš týmově nezvládli, opět, jako před týdnem, jsme byli nedůrazní, pozdě jsme dostupovali protihráče a odevzdávali domácím hodně míčů našimi nepřesnostmi. 
Ve druhém poločase jsme se herně zvedli a šli do dvougólového vedení dvěma nádhernými góly Martina Kohouta a Ivana Merty. Martin Kohout nádherně "z voleje" trefil křížný pas Tomáše Košúta a poslal míč do protějšího rohu domácí branky a Ivan Merta po zpracování míče před pokutovým územím přeloboval brankáře. To běžela 67. minuta a s naší hrou byl konec. Přestali jsme doslova hrát - vůbec jsme neudrželi míč, jen jsme nakopávali, soubojům jsme se vyhýbali a couvali jen k naší bráně. Domácí nakopávali jen míče před naši branku a do všech střetů chodili naplno. A zahrávali také jeden rohový kop za druhým. Díky našim zmatkům a vlastní nerozhodnosti jsme si vstřelili nejprve vlastní gól a potom, opět po neplnění postových povinností, domácí vyrovnali. Zkušené mužstvo takový zápas prostě musí vítězně dohrát.           

Pražský přebor, 20. kolo, pátek 29.3.2024, 15:30

SK Chabry 3:3 FC Zličín

Branky 32. Jírovec z penalty, 70. vlastní Kohout, 79. Strnad – 40. a 58. Kohout, 65. Merta.
Žluté karty 39. Palma, 60. Jírovec – 31. Košút, 90. Mareš.
SK Chabry Dikusar – Vágner, J. Škurek, Kalous, Š. Veselý, D. Janda (69. M. Škurek), Jírovec, Matějka, Strnad, Chaloupka (90. A. Veselý), Palma.
FC Zličín Mareš – Ondrejka, O. Kučera (90.+2 Havrila), Žák, J. Petrák, Plánička (61. Jiras), Košút, Popovič, Kohout, Merta, Bagou (81. Tuháček).
Rozhodčí Průša – Šaróka, Tvrz
Diváci 150
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Mareš Petr 90 3 1 0
Havrila Matej 2 0 0 0
Kučera Ondřej 90 0 0 0
Košút Tomáš 90 0 1 0
Ondrejka Filip 90 0 0 0
Žák Lukáš 90 0 0 0
Kohout Martin 90 2 0 0
Plánička Tomáš 61 0 0 0
Tuháček Marek 9 0 0 0
Jiras Matěj 29 0 0 0
Petrák Jakub 90 0 0 0
Popovič Vasil 90 0 0 0
Merta Ivan 90 1 0 0
Feriole Bagou Seri Antonie 81 0 0 0
Domácí Hosté Výsledek
AFK Slavoj Podolí Praha ČAFC Praha 0:2
ABC Braník FK Dukla JM 1:2
FC Tempo Praha FC Přední Kopanina 1:4
SK Čechie Uhříněves Sokol Královice 3:0
FK Slavoj Vyšehrad Sokol Kolovraty 0:2
SK Motorlet Praha B SK Střešovice 1911 2:3
FK Viktoria Žižkov B SK Třeboradice 1:1