Konečně výhra, která přišla na hřišti v Kralovicích.

V sobotu 8. 6. 2024 jsme v rámci předposledního kola Pražského přeboru mužů zajížděli ve velice ,,okleštěné“ sestavě na hřiště Sokola Královice.

V sobotu 8. 6. 2024 jsme v rámci předposledního kola Pražského přeboru mužů zajížděli ve velice ,,okleštěné“ sestavě na hřiště Sokola Královice.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

Jak je tradicí v posledních zápasech, mužstvo na sobotní mistrovské utkání v Královicích jsme skládali ještě pár hodin před výkopem. Do střetnutí šel nakonec  nedoléčený Petr Horák, když hodinu a půl před výkopem se omluvil Said Shaipov.
Na lavičce nám potom už jen zůstali Tomáš Plánička, náhradní brankář Filip Machač a po vážném zranění Matěj Havrila. Domácím jde o záchranu v soutěži, tak na nás vyrukovali s velice tvrdou, důraznou hrou, která byla někdy až za hranou.
V úvodních minutách jsme se na hřišti dost hledali, ale v sobotu jsme se konečně po dlouhé době prezentovali správnou a požadovanou bojovností. Moc dobře nám zachytal Vojta Hlous a v Královicích jsme konečně měli pevnou obranu, kde tón udával především Lukáš Žák. Po půl hodině hry jsme šli do vedení. Tomáš Košút po vyhraném hlavičkovém souboji prodloužil míč na Ferriho, který sám před domácím brankářem míč přesně umístil za jeho záda.
V poločasové přestávce však Ferri musel pro zranění stehenního svalu střídat a s ním i zle pokopaný Fanda Bous. Do hry tak musel jít od počátku dubna stojící Matěj Havrila s Tomášem Pláničkou. Ale na naší urputné bojovnosti se nic nezměnilo. Domácí sice nastřelili tyč, měli i několik závarů před naší brankou, ale Vojta Hlous i hráči před ním pracovali zodpovědně a svědomitě. A po hodině hry jsme šli do dvougólového vedení. Tomáš Košút opět vyhrál hlavičkový souboj a prodloužil míč za sebe. Tam tentokrát startoval Martin Kohout a napodobil Ferriho v přesném gólovém zakončení. 
Dvacet pět minut před koncem zápasu musel jít ze hry totálně pokopaný Marek Tuháček, kterého ve hře nahradil druhý brankář Filip Machač.
To už však domácí hráči začali postupně kondičně odpadat. Tomáš Košút ještě po dobré kombinaci šel úplně sám na domácí branku, ale těsně ji střelou minul.
Závěr zápasu jsme si však už zkušeně pohlídali. Vítězství v Královicích přišlo po dlouhých pěti porážkách v soutěžních utkáních.     

 

 

Pražský přebor, 30. kolo, sobota 08.6.2024, 10:30

Sokol Královice 0:2 FC Zličín

Branky 32. Bagou, 55. Kohout
Žluté karty 60. Plánička, 90+4. Kohout
Sokol Královice Hubínek - Vacík, Lády, Semančík, Hruška, Malík, Kučera, Sikora, Šemro, Nevařil, Trnka,
FC Zličín Hlous - Bous (46. Havrila), Žák, Šmalcl, Horák, Weiss, Kohout, Ježek, Tuháček (72. Machač), Bagou ( 46. Plánička), Košut.
Rozhodčí Stěhule - Suchar, Hejsler delegát Dobrý
Diváci 50
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Machač Filip 18 0 0 0
Hlous Vojtěch 90 0 0 0
Havrila Matej 45 0 0 0
Šmalcl Josef 90 0 0 0
Košút Tomáš 90 0 0 0
Kohout Martin 90 1 1 0
Tuháček Marek 72 0 0 0
Ježek Matěj 90 0 0 0
Plánička Tomáš 45 0 1 0
Weiss Sebastián 90 0 0 0
Bous František 45 0 0 0
Feriole Bagou Seri Antonie 45 1 0 0
Domácí Hosté Výsledek
FC Tempo Praha SK Čechie Uhříněves 0:0
Sokol Kolovraty FK Viktoria Žižkov B 3:3
AFK Slavoj Podolí Praha SK Motorlet Praha B 1:2
SK Třeboradice FK Slavoj Vyšehrad 0:6
SK Střešovice 1911 FK Dukla JM 0:5
FC Přední Kopanina SK Chabry 8:1
ČAFC Praha ABC Braník 3:1