Velký obrat v závěru !

Ve 23. kole Pražské plynárenské přeboru mužů jsme v sobotu 29.4.2017 hostili mužstvo SK Horní Měcholupy.

Po porážce na Újezdě nás opět doma nečekalo nic lehkého. Přivítali jsme na svém hřišti výborně hrající mužstvo Měcholup. Z minulého zápasu jsme postrádali zraněného Zahálku a Horáka a tak jsme museli opět do základní sestavy vsunout dorost. Začátek zápasu se nám ale vůbec nepovedl a soupeř ihned převzal iniciativu zápasu. Dobře kombinoval a dostával nás pod tlak. Pod jeden takový dostal soupeř našeho Skálu. Běžela 7´minuta zápasu a Skála si jako poslední hráč pustil balón, ale běžecký souboj neustál, přišel o balón a soupeře už jen zastavil před vápnem za cenu faulu. Hosté se rozčílili, když rozhodčí ukázal Skálovi pouze žlutou kartu. Abychom byli spravedliví, tak červená karta asi přijít měla. Soupeř nás dále tlačil a my se zuby nehty bránili jejich útokům. Jeden útok jsme nezastavili a hned soupeř trestal. Nepokryli jsme si hráče mezi stopery, kam směřoval míč. Soupeř si ho přebral a řítil se sám na Blahovce 0:1. To běžela 29´minuta. Soupeř ještě zlobil asi do 35´minuty ale své šance už neproměnil. Od té doby jsme začali vyrovnávat hru a více se dostali do zápasu. Naše šance Šindeláře, Horálka a střela Bouse neměly gólové parametry. Do kabin jsme tedy odcházeli s jednobrankovým mankem. Říkali jsme si, že musíme být více na balónu a také musíme mít více nabídek do kombinace. Hned ale po poločase ve 49´minutě to byl soupeř, kdo mohl opět skórovat. Ta samá písnička na hráče mezi stopery, s tím rozdílem že Blahovec chytil. Poté jsme se vzbudili i my a začali se tlačit více do útoku. Vyrovnali jsme hru a v některých fázích jsme byli i lepším týmem. Šance jsme měli v podání Šindeláře a to hned dvakrát. Poprvé pálil svou slabší nohou přes a v té druhé, kdy šel sám na brankáře mířil vedle. Na druhé straně chtěl soupeř ještě pojistit náskok, ale jeho dvě šance skvěle chytil Blahovec. V 85´minutě jsme si mohli konečně zařvat gól. Valoušek (jako správný kapitán), vzal vše na sebe a ze stopera si vyjel směr pravý rohový praporek. Zasekl a centrem našel na vápně Žáka. Ten ze vzduchu placírkou trefil přesně pod břevno a mohlo se slavit 1:1. Nádherná střela, která by se ujala i v gólu měsíce. My jsme v hlavách ještě slavili a soupeř se ještě jednou dostal před Blahovce. Souboj jeden na jednoho naštěstí vyhrál náš gólman. Pak už konec zápasu soupeř neunesl a po urážkách rozhodčího se nechal vyloučit hostující kapitán. To bylo v 88´minutě. Zápas šel do nastavení a tam přišla naše radost. V 93´minutě dostal malou domů hostující brankář. Místo aby míč odkopl, tak hledal ještě obránce, ten se s míčem na vápně mazlil moc dlouho a dotírající Šindelář mu míč vypíchl a šel sám na brankáře. Byl ale zatažen za dres a rozhodčí po právu pískal penaltu. K té se postavil Grobl a mohla vypuknout euforie.  Grobl proměnil a stav byl 2:1. Hned po rozehrávce mohla vypuknout obrovská radost, to když rozhodčí zapískal konec. Na oslavu jsme si ale museli počkat, protože vedoucí a trenér hostujících vběhli na hřiště a přímo na rozhodčího. Musela tedy zasahovat naše pořadatelská služba a vše uklidnit.  My jsme si tedy mohli s diváky vychutnat velmi důležité body.

Pro nás to byl strašně těžký a důležitý zápas. Jsem na kluky za tento zápas hrdý a chtěl bych jim za to poděkovat. Škoda že jsme v takové bojovnosti nehráli předešlé zápasy. Ale teď podali dobrý a týmový výkon, který je pro nás v záchranářské bitvě velice důležitý. Musíme si ale zkusit vítězného ducha přenést do dalších zápasů a dále si jít za cílem, který je určitě co nejdříve se vyhnout boji o záchranu. Klukům a také divákům chci poděkovat za velký výkon. Diváci si od nás zaslouží velký obdiv, když nás přijdou povzbudit v tak hojném počtu i po ne zcela povedených zápasech. Děkujeme.

Musíme se teď ale soustředit na další kola a na další těžké zápasy. Před námi jsou dva zápasy se soupeři z čela tabulky a to si myslím, že by mohla být naše výhoda. Umíme si s takovým soupeřem zahrát fotbal a i se vyhecujeme k lepšímu výkonu…

Trenér: Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 23. kolo, sobota 29.4.2017, 10:30

FC Zličín 2:1 SK Horní Měcholupy

Branky 85. Žák, 90+3. z penalty Gröbl - 29. Kolínský.
Žluté karty 7. Skála, 61. Valoušek, 82. Horálek, 90+1. Jíra - 2. Vejr, 90+3. Ráža, 90+3. T. Svoboda.