V Třeboni jsme opět tahali za kratší konec

Ani výlet k třeboňským rybníkům nám divizní body nepřinesl. Domácí, za vydatné pomoci pana rozhodčího, který na nás odpískal takřka třicet standardních situací, si nakonec jediným gólem zajistili těsné vítězství.

Domácí na nás vlétli jako uragán a už ve 3.minutě musel Zamazal vytáhnout zázračný zákrok, když vyrazil dělovku Malého z několika kroků. Do naší šestnáctky létaly centrované míče z přímých kopů jako na běžícím pásu. Většina kontaktů hráčů končila odpískaným faulem našeho hráče. V 15.minutě po jedné takové situaci Zmazal vyrážel míč mimo vápno. Za pět minut přišla totožná situace, tentokrát se k vyraženému míči dostal Malý, ale naší branku přestřelil. Náš golman si poradil i s tvrdou ranou Procházky. Až ve 30.minutě jsme zahrozili my, když míč na půli vybojoval Šatný, ale finále celé akce pokazil. Následoval rychlý protiútok domácích a Zahálka hasil požár před našlápnutým Hájkem.

Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, čelili jsme opět řadě centrovaných míčů z přímých kopů. Po hodině hry se prodral do šance May, ale trefil jen jednoho z obránců a odražený míč poslal Žák mimo tyče. V 66.minutě se lehce v naší šestnáctce uvolnil Procházka, ale Zamazal opět čaroval. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 68.minutě. Paluka ztratil míč, rychlý kontr soupeře nezastavil faulem a tak se Procházka dostal ke střele z hranice vápna. Jeho dělovku Zamazal vyrazil jen před sebe a dobíhající Maxa míč protlačil přes Zamazala do sítě. Náš golman ještě v 74.minutě zlikvidoval tutovku Procházky a závěr už si domácí pohlídali. Naší snahu dostat se do šestnáctky domácích úspěšně mařil pan sudí, který v posledních deseti minutách zapískal pět našich útočných faulů.

Miroslav Černý (Třeboň): Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Chtěli jsme vyhrát a tak jsme začali aktivně chtěli zápas rychle rozhodnout. Připravili jsme si šance, ale dát gól se nám nepodařilo. Nakonec jsme za těsné vítězství rádi. Hosté mají mladý tým běhavých kluků, ale do větší šance jsme je nepustili.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Třeboň vyhrála zaslouženě, vytvořila si 4 - 5 brankových příležitostí, podržel nás brankář Zamazal, my jsme si prakticky nevytvořili ani jednu možnost, proto jsme si ani bod nezasloužili. Přitom jsme mohli v tomto zápase urvat více, naši hráči ale v ofenzivních činnostech zaostávají za svými soupeři. Nedotahujeme akce, přicházíme jednoduše o míč, nejsme dost agresivní v koncovce. Fotbal se rozhoduje v šestnáctkách a tam jsme zatím opravdu hodně špatní. Něco se zlepšuje, učíme se divizi za pochodu a platíme těžkou nováčkovskou daň. Pro hráče je to obrovská škola, cena toho školení je dost vysoká . . .

Divize A, 9. kolo, neděle 03.10.2010, 10:30

Třeboň 1:0 FC Zličín