V Kolovči nás zlomila penalta

První divizní výlet za hranice Prahy pro nás skončil porážkou 0:3 na hřišti Kolovče. Vyrovnaný první poločas bohužel v závěru přinesl zbytečnou branku do šatny. Definitivně se zápas zlomil až spornou penaltou v 69.minutě a nakonec jsme mohli inkasovat i větší příděl.

Před více jak sedmi stovkami diváků jsme začali dobře. Eliminovali jsme hru domácích založenou na dlouhých míčích na rychlé krajní záložníky a sami jsme se dostali do dvou slibných akcí. V 6.minutě pálil nad branku Paluka a za pět minut po centru stejného hráče hlavičkoval nad břevno Novák. V 16.minutě poprvé domácí předvedli svou silnou zbraň rychlý přechod do útoku. Na kolmou přihrávku za obranu nasprintoval Šperl a Karlíček musel zatáhnout za záchranou brzdu. Nakonec jsme museli být rádi, že to skončilo jen žlutou kartou. Z přímého kopu pak domácí Parlásek mířil mimo naší branku. Domácí měli další dvě výhody přímých kopů ze strany, ale naše obrana pracovala spolehlivě. Na ukazateli času svítila 44.minuta, když jsme nechali prostor Milotovi, ten se přes tři hráče prokličkoval až do vápna a jeho střelu nešťastně tečoval do sítě Pecinovský. Sudí Šifalda nechal rozehrát z půlky a ihned poločas ukončil. Rozhodující jsou hodinky rozhodčího.
Po přestávce jsme začali  chybovat v defenzívě. V 51.minutě špatnou přihrávkou vybídl Paluka domácí do brejku, naštěstí Černohorský sám proti Schopfovi mířil do tyče a od ní se míč podél celé branky odrazil do bezpečí. Netrvalo dlouho a Pecinovský na hranici vápna netrefil pořádně míč a za ním rozeběhnutý Šperl jej napálil do sítě. Naštěstí se mával ofsajd. Po tomto okamžiku jsme se probudili a začali se dostávat i na dostřel domácí branky. Po přihrávce Svůry střílel mimo tyče Novák. Vybojovali jsme si i několik standardních situací, ale v koncovce jsme nebezpeční nebyli. Zápas zlomila 69.minuta. Šperl si z levé strany na hranici vápna obhodil Karlíčka a po souboji s ním se vrhl k zemi. Sudí Šifalda po chvilce zaváhání ukázal na penaltu. Protesty byly marné. Šperl nabídnutou výhodu s jistotou proměnil. Hned po rozehrání Karlíček poslal míč přímo na kopačky Šperla a ten svůj únik zakončil nádhernou křížnou střelou, na kterou neměl Schopf nárok. A bylo po zápase. Dalšítutovku domácích zahodil Mour, který obešel i Schopfa, ale z úhlu branku netrefil. Zápas skončil úsměvně. Běžela 88.minuta a jeden z diváků křikl na rozhodčího „pískej konec” a ten bez váhání poslechl a zadul do píšťalky.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Chyběl nám zraněný Moudrý, naopak se do sestavy vrátil Ćížek. První poločas byl vyrovnaný, bohužel jsme si nechali dát zbytečný gól do šatny. Po přestávce jsme chtěli přidat v ofenzivní činnosti, to se nám chvíli dařilo, ale přišla penalta. Pak hrubá chyba v obraně a bylo rozhodnuto. O body v divizi se musí bojovat jinak. Čekají nás dva zápasy doma a tam musíme ukázat, že se o body umíme porvat.
Ivan Kovacs (Koloveč): Bylo vidět, že soupeř měl dobře naši hru přečtenou. V první půli jsme moc šancí neměli. Bylo to vyrovnané. Pomohl nám, gól do šatny. Hosté museli hru více otevřít a to našemu stylu vyhovovalo. Začali jsme si vytvářet šance a myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě.

Divize A, 2. kolo, neděle 15.8.2010, 16:00

Koloveč 3:0 FC Zličín