Tři body pečetil výstavní trefou Zahálka.

Ve 26. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v neděli 21.5.2017 zajížděli na hřiště SK Zbraslav.

K velice důležitému zápasu jsme vyrazili v neděli odpoledne na Zbraslav. Soupeř zatím nesbíral moc bodů na jaře, ale v minulém kole dokázal uhrát bod na hřišti Bráníka. Nechtěli jsme tedy v žádném případě nic podcenit a jít si za vítězstvím a třemi body.

Zápas se odehrával na dost špatném terénu, hřiště bylo hodně tvrdé a nerovné. To bylo také vidět v zápase, kdy balon hodně skákal na vymletých částech hřiště. Nicméně hřiště bylo pro oba soupeře stejné. My jsme začali lépe a už ve 4´minutě jsme měli náznak šance, to z pravé strany centroval Žák a ve vápně nepřesně zakončoval Valoušek. Hned v 5´minutě jsme ale nechali soupeře odcentrovat z pravé strany a Zahálka musel uklízet na roh. Naše další šance přišla v 9´minutě, kdy vše začalo od Vágnera, ten posunul na Valouška, od toho šel pas na pravou stranu, kde odcentroval Maxmilián a ve vápně se bohužel k míči neprosadil Bous. Nám poté nastala komplikace, kdy jsme museli v 10´minutě vystřídat Grobla. (Vrátil se po zápasovém půstu, ale jeho zranění si zřejmě vyžádá delší pauzu) Pak přišla v zápase pasáž bez fotbalu a šancí. Hrálo se hodně ve středu hřiště a pouze od vápna k vápnu. Ani jeden tým si nedokázal vypracovat gólovou šanci. Snad jen trochu vzruchu přišlo ve 35´minutě, kdy Kokeš fauloval domácího Žižku a ten mu oplácel hlavičkou na čelo. Bohužel žlutou kartu viděl jen náš hráč. Pak přišla naše radost. Běžela 39´minuta a rozehrávali jsme roh, dobře ho rozehrál Kokeš a našel ve vápně Maxmiliána. Ten si ve vzduchu poradil s obráncem domácích a uklidil míč do síťě 0:1. V poslední minutě měl ještě soupeř šanci, když šel do přečíslení, ale zakončení nebylo tak razantní, aby to Blahovce zaskočilo.  Do druhé půle jsme chtěli jít aktivněji k vápnu soupeře a přidat rychlý uklidňující gól. Měli jsme náznaky šancí, ale chyběla nám přesná finální přihrávka. S finální přihrávkou se trápíme celou sezonu. Dokážeme projít kombinačně k vápnu, ale tam jako bychom najednou tuhli. Chybí nám ve předu osobnost jako je Ivan Merta. Fotbal nehrajeme špatný, ale strašně se nadřeme na vyložené šance. Ty mnohokrát ani nedokážeme proměnit. Na druhou stranu v této fázi soutěže už musíme hrát na body a ne na krásu. Soupeř už hrál jen dlouhé balóny dopředu, ale kromě dvou střel nás nijak vážně neohrozil. My jsme se uklidnili v 65´minutě,kdy k vápnu s balónem spěchal Skála, byl faulován a my jsme rozehrávali trestný kop. K míči se postavil Zahálka a krásně trefený trestňák skončil v brance 0:2. To nás hodně uklidnilo a kluci si najednou dovolili více. Po jedné nádherné kombinační akci, kdy si balón vyměnil Horálek s Krejčím a druhý jmenovaný zakončoval pouze do tyče. Soupeř měl ještě dvě pološance, kdy ale nezakončoval přesnou střelou. Když už se balón ocitl ve vápně, tak ho Blahovec  kryl a nebo zachraňoval výborně hrající Zahálka.

Zaslouženě jsme v tomto zápase vyhráli. Byli jsme lepší tým a více jsme chtěli. Fotbalově to tedy úplně nebylo ono, ale jak jsem již řekl, momentálně jsou pro nás důležité body. Musíme se od tohoto zápasu odpíchnout a jít si za dalším vítězstvím. To můžeme získat hned na domácím hřišti. Věřím, že se tak stane a vyhrajeme. Bohužel se budeme muset obejít bez střelce Maxmiliána, který si při dopadu přetrhl vazy v kotníku. Dále nebude moci Grobl a Valoušek. Opět dostanou šanci dorostenci ,kteří se ale ukazují velice dobře a do budoucna víme, že s nimi můžeme počítat.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 26. kolo, neděle 21.5.2017, 17:00

SK Zbraslav 0:2 FC Zličín