Třetí kolo a opět bez tří bodů...

Ve 3.kole 1.A. třídy skupiny B, jsme v sobotu 9.9.2017 hostili mužstvo Sokola Lipence.

Už po nevydařeném zápase v Modřanech jsme se dozvěděli,  že nás opustí Martin Zahálka. Důvody jsou interní záležitost, a tak popřejme,  ať se mu daří v novém klubu. Tedy bez Zahálky ale už s uzdraveným Valouškem, jsme chtěli v domácím prostředí naplno bodovat. Ani třetí vystoupení se nám nepovedlo dotáhnout do zisku plného počtu bodů.

Horko nám mohlo být hned na začátku zápasu, kdy ve 3´minutě poslal soupeř míč za obranu a útočícího hráče P. Horák postrčil rukou. Rozhodčí nepískl a hrálo se dál. Z našeho pohledu se klidně mohla pískat penalta. Poté jsme se přesunuli na soupeřovu polovinu a chtěli jsme se tlačit do obránců. Z jednoho takového presingu, kdy Bous zachytil špatnou rozehrávku, píchl si míč okolo obránce a tváří tvář s gólmanem střílel jen do něj. Na polovině soupeře jsme zůstali a mohli se radovat v 8´minutě, kdy Merta vybojoval na pravé lajně míč a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Kubra. Ten vypálil levou nohou a tato nepodařená střela skončila u levé tyče 1:0. Poté se také začal ukazovat soupeř,  jakou hrou se bude u nás prezentovat. Dlouhé nakopávané míče na kříž přes naši obranu. Tam měl soupeř šikovné hráče, kteří byli silově dobře vybaveni a dokázali nám zatápět. Jeden takový míč jsme prohráli v 19´minutě a následnou střelu skvěle vyrazil na roh Lehký. Od 20´minuty přišla soupeřova tříminutovka, kdy poslal opět tři nebezpečné balóny za naši obranu a museli jsme hasit. Jednou jsme odkopli do autu, jednou hlavičkoval P. Horák na roh a další šanci uklízel z malého vápna Krejčí také na roh. Tohle jsme přežili a přetavili hru opět na soupeřovu polovinu. Ve 27´minutě dostal Merta vysoký míč, i s hráčem na zádech perfektně zpracoval, přistrčil na Grobla a ten šajtlí za obranu našel nabíhajícího Kubra, který z prvního doteku trefil přesně a šli jsme do dvoubrankového vedení 2:0. Naše radost z dvoubrankového vedení trvala jen minutu. Po faulu u brankové lajny zahrával soupeř trestný kop. Jeho přízemní střílený centr jsme nedokázali Žákem a Bousem zachytit a soupeř tak snížil na 2:1. V první půlce jsme sice více drželi míč a byli fotbalovější, ale víc jsme nedokázali využít a vstřelit další góly. Ani štěstí jsme v tomhle neměli, když Grobl perfektně kopl trestný kop, míč trefil spojnici břevna a tyče a do sítě ho doklepl Merta. Pan rozhodčí s AR2 se asi mýlili a odpískali nám ofsajd. Bohužel gól uznán nebyl. Soupeř hrál stále svou hru a tou nás dokázal hodně zlobit. 36´minuta a opět křižní míč za naši obranu. V souboji dostal P. Horák do hlavy a spadl na zem. Rozhodčí však nechal hru běžet a soupeř se dostal do skvělé pozice,  odkud nebezpečně střílel, ale ještě na poslední chvilku dokázal Valoušek míč zblokovat na roh. S hubeným náskokem jsme tedy odcházeli do kabin.

V poločase jsme museli bohužel střídat zraněného Minaříka,  a jak se ukázalo během chvilky druhého poločasu nemohl dohrát pro zranění ani Bous. Nabádali jsme,  abychom se zbytečně nikam nehonili a hráli po zemi s co nejvíce přihrávkami, narážečkami a nabízením se. Bohužel celý druhý poločas se nám nepovedl a nehráli jsme dobře. Začal nám opět odskakovat míč od nohy, nedokázali jsme si míč zpracovat a rozvinout nějakou akci. Paradox ale byl v tom,  že jsme si i přesto vytvořili víc vyložených šancí než v prvním poločase. 46´minuta, Bous utekl po pravé lajně, hledal Mertu před brankou, ale už byl blízko na to zakončit. 65´minuta, Grobl kopal trestný kop z levé strany, ale ani jeden z našich hráčů nebyl tak hladový, aby tam najel a tečoval. Míč prolétl mimo branku. Úplně největší šanci jsme měli v 76´minutě, kdy po pravé straně utekl Derda a stříleným centrem do malého vápna našel nabíhajícího Jíru. Ten ale bohužel volil nesmyslné zakončení pravou nohou, a tudíž přes nohu. Kdyby jen nastavil levou placku, tak jsme mohli slavit. Na kdyby se nehraje, a tak přišla realita. V 87´minutě jsme odkopávali míč z obrany, zůstali jsme ale zalezlí, nevytáhli jsme to a soupeř vrátil míč zpět k našemu vápnu. Tam se soupeř míče zmocnil , navedl si na střelu a ke vzdálenější tyči dal konečnou podobu 2:2. Bohužel jsme tedy nedokázali vyhrát ani ve třetím vystoupení a dál musíme čekat na prolomení…

1.A třída, 3. kolo, sobota 09.9.2017, 10:30

FC Zličín 2:2 Sokol Lipence

Branky 8. a 26. Kubr - 28.Hašek, 86.Šalamoun.
Žluté karty 80.Merta, 90. Krejčí - 8.Vladyka J.,76.Kerbach, 77.Hašek, 80.Vodrážka, 80. Šefara.
FC Zličín Lehký - Horák P., Valoušek, Krejčí, Horák T., Bous (63.Derda), Žák, Kubr, Minařík(46.Jíra), Grobl, Merta
Sokol Lipence Poul - Šefara, Krejzar, Vladyka K.(63.Kerbach), Vodrážka, Šedivý, Hašek, Cikrt, Koukal(46.Šetka), Vladyka j., Šalamoun.