Skvělý vstup do sezony

V prvním kole jsme zavítali na hřiště Hostivaře. Po loňské remíze na hřišti, kde by se dalo hrát spíš vodní pólo než fotbal, jsme chtěli naplno bodovat. Tentokrát nás místo vody čekalo vražedné sluníčko a teplota okolo 30°C.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a soupeře jsme přitlačili na jeho polovinu hřiště. Vytvořili jsme si trvalý tlak, ze kterého jsme vytěžili spoustu standardních situací. Ovšem žádnou jsme nedokázali využít ke vstřelení vedoucí branky. Nebyla to ovšem jenom naše chyba, ale velkou měrou k tomu přispěl asistent domácích, který zvedal praporek ještě než se náš rozehrávající hráč dotkl míče. Na konci první půle jsme se přeci jenom dočkali zaslouženého vedení. Po faulu jsme rozehráli od rohového praporku trestný kop a po skrumáži před brankou domácích se míč dostal k Michalu Bárovi a vedli jsme 1:0. Do poločasu se nic podstatného nestalo, a tak se šlo do šaten za našeho jednobrankového vedení. Do druhé půle jsme vstoupili stejně aktivně jako do té první. Jako povedené střídání se ukázal Jakub Drdlíček, který po 5 minutách pobytu na hřišti z rychlého protiútoku zvyšoval na 2:0. Poté naše aktivita trochu opadla, ale zápas jsme měli stále pod kontrolou. V 65. minutě jsme využili další rychlý brejk a centr Kuby Drdlíčka si do vlastní sítě srazila obrana domácích. Za stavu 3:0 a vlivem teplého počasí jsme přestali hráče soupeře napadat a domácí se poprvé v zápase dostávali do šancí. Náš brankář však neinkasoval a utkání jsme s přehledem vyhráli 3:0. Za zmínku stojí ještě výkon rozhodčího. Pan rozhodčí pískal stylem, který fotbalu rozhodně neprospíval. Pískal jakýkoliv kontakt a udělal z fotbalu bezkontaktní sport. První zápas jsme zvládli podle našich představ a doufám, že v těchto výkonech a výsledcích budeme nadále pokračovat.