Sedm minut chybělo k vítězství

Předposlední domácí vystoupení a čekal nás tým z čela tabulky Podolí. Věřili jsme v úspěšný výsledek, pokud kluci předvedou výkon na hranici svých možností. Dobrou zprávou je návrat zraněného Marka Černého, který dirigoval obranu. Nakonec nám k vítězství chybělo pouhých sedm minut. Škoda.

Předposlední domácí vystoupení a čekal nás tým z čela tabulky Podolí. Věřili jsme v úspěšný výsledek, pokud kluci předvedou výkon na hranici svých možností. Dobrou zprávou je návrat zraněného Marka Černého, který dirigoval obranu. Nakonec nám k  vítězství chybělo pouhých sedm minut. Škoda.

Soupeř hned od začátku předvedl své kvality. Hráči výborně napadali, běhali nechaběl potřebna agresivita. Dlouhé minuty nás k ničemu nepustili. Naštěstí ze své převahy nic nevytěžili. Postupně jsme se začali dostávat do hry i my, ale i když jsme si vybojovali několik rohových kopů, do vážnější koncovky jsme se nedostali. Ve 22.minutě se ve vápně šikovně uvolnil Dan Černý, ale jeho střela s pomocí teče skončila mimo tyče. Ve 29.minutě střílel z přímého kopu Marek Černý, ale střela mu vůbec nesedla. Ve 33.minutě mohlo být zle. Nepřesný odkop Bouse nabídl šanci hostům, kteří po rychlé kombinaci poslali do koncovky Vocetku, ten sám proti Eloyovi naštěstí jen zazvonil na tyč. Pak přišel ještě dalekonosný pokus Buchara, ale míč skončil mimo naší branku. První poločas se tak odehrál bez branek.

Druhá půle začala naší velkou šancí. Rabas však sám před golmanem trefil jen jeho ruce. V 58. Minutě měli tutovku hosté. Buchar se ocitl sám před Eloyem, ale naštěstí branku přestřelil. V 68.minutě přišla naše velká radost. Marek Černý z přímého kopu poslal míč do vápna, obrana hostů zazmatkovala, golman míč neudržel a Portych jej pohotově doklepl do sítě. Dílo zkázy pro hosty mohlo být dokonáno za tři minuty. Nožička se po kombinaci s Danem Černým dostal podél brankové lajny, našel Portycha, ten však míč slabou střelou do sítě nepropálil. A tak udeřili hosté. Malého faul – nefaul u postranní čáry sudí pískl. Nekoncentrovaná obrana zapomněla na Nováka, který si míč v klidu zpracoval a levačkou z hranice vápna jej poslal do šibenice. Eloy ani nereagoval.  Hosté vycítili šanci, ale infarktový závěr jsme přežili. Vocetka hlavičkoval slabě do rukou Eloye a náš golman v poslední minutě bravurně na roh vyrazil dělovku Buchara. Pak už se pískal konec.

Trenér Robert Scharf zářil jako sluníčko: Bylo to infarktové utkání, soupeř je velmi kvalitní. Kluci makali na doraz a to jim přineslo úspěch. Musím je pochválit. Teď nás čekají soupeři v tabulce pod námi. Když to kluci odjezdí jako dnes, můžeme oba zápasy zvládnout.

Pražský přebor, 20. kolo, sobota 21.5.2011, 15:00

FC Zličín 1:1 AFK Slavoj Podolí Praha

Branky 68. Portych – 73. Novák
Žluté karty 35. Nožička, 50. Malý, 68. Landa – 66. Hadraba
FC Zličín Eloy – Markovský, M. Černý, Malý, Bous – Vondráček, Portych, Landa, Číhal (46. Rabas) – Nožička, D. Černý (75. Hrabák). Trenér Richard Scharf.
AFK Slavoj Podolí Praha Binder – Klubal, Krajský, Vondrka, Novák – Svoboda, Buchar, Focht, Možný – Vocetka, Krausko (59. Hadraba). Trenér Lukáš Kafka.
Rozhodčí Čermák
Diváci 30
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Domácí Hosté Výsledek
FC Háje Jižní Město SK Aritma Praha 3:1
FC Tempo Praha ČAFC Praha 5:2
FK Viktoria Žižkov B SK Union Vršovice 2:3
FK Admira Praha FK Dukla Praha B 4:2
ABC Braník Junior Praha B 6:2