S Litolí jsme promarnili dvoubrankový náskok

Bez útočníka Nováka, který mužstvo v týdnu opustil, jsme začali zápas velmi dobře a bylo vidět, že mužstvo touží po prvních divizních bodech. Euforie však vydržela jen první poločas, ve kterém jsme si vybojovali dvoubrankový náskok. Po půli jsme se nepochopitelně zatáhli a soupeř nás ztrestal. V samotném závěru dvěma góly vývoj utkání otočil.

Bez útočníka Nováka, který mužstvo v týdnu opustil, jsme začali zápas velmi dobře a bylo vidět, že mužstvo touží po prvních divizních bodech. Euforie však vydržela jen první poločas, ve kterém jsme si vybojovali dvoubrankový náskok. Po půli jsme se nepochopitelně zatáhli a soupeř nás ztrestal. V samotném závěru dvěma góly vývoj utkání otočil.

Už ve 2.minutě Háše šikovně uvolnil Žáka, ale Rathouský si s jeho nedůraznou střelou nadvakrát poradil. V 9.minutě May po pravé straně uvolnil Paluku, sám si naběhl na jeho centr a hlavou s pomocí tyče otevřel skore zápasu. Ve 14.minut jsme přežili velkou šanci hostů, když si do odkrytého středu obrany naběhl Vorasický, jeho střelu včasným vyběhnutím vyrazil Schopf a dorážku Cásky stačil ještě zblokovat Pecinovský. Pak se opět dostal ke slovu náš mladý útočník Adama May. Provětral levou strany obrany Litole a jeho prudký centr usměrnil do sítě Svůra. V závěru poločasu jsme nezužitkovali dva přímé kopy a zůstalo jen u náznaku šancí. Hosté se ke slovu dostali až v posledních dvou minutách, ale víc než dva rohové kopy nezískali. Do kabin jsme tak šli s velkou nadějí.

Ta však po půli rychle začala vyprchávat. Takřka čvrt hodiny jsme se nedostali přes půlku a přetížená obrna nevěděla kam dřív skočit. Když jí v 54.minutě přispěchal na pomoc i útočník Paluka vyřešil situaci v šestnáctce tak nešťastně, že fauloval Vorasického a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Sosnovský. V 62.minutě Cáska snadno přešel přes Moudrého a závar v šestnáctce vyřešil Svůra odkopem, který se otřel o břevno naší branky. Za dvě minuty měli hosté výhodu přímého kopu. Mlčkovský napálil míč do břevna a dobíhající Cáska jej hlavou poslal naštěstí nad branku. Naopak v 65.minutě jsme měli obrovskou šanci pojistit vedení. May si šikovně naběhl do otevřeného středu obrany, Rathouský jeho střelu neudržel a ani další dva pokusy ke gólu nevedly. Penalty za zákrok na Čížka jsme se dožadovali marně. V 78.minutě May uvolnil středem hřiště střídajícího Šindeláře, ten se ale do koncovky přes Černého neprosadil. Ještě v 83.minutě jsme měli šanci zápas rozhodnout. Únik Šindeláře zastavil žlutým faulem Černý, ale po přímém kopu se ve vápně nikdo z našich do koncovky neprosadil. A tak se náhle začaly nad Zličínem stahovat černá mračna. V 87.minutě poslali hosté nahodilý míč před branku a na bližší tyči byl nejdříve střídající kanonýr Litole Ježek a hlavou vyrovnal. Běžela první minuta nastavení, když Šindelář zbytečně fauloval a centrovaný míč z přímého kopu neobsazený Fér poslal do naší sítě potřetí. Poločasová radost a naděje se tak během čtyř posledních minut proměnila v hluboký a neskrývaný smutek.

Pavel Jareš (Litol): Čekali jsme těžký zápas, my i domácí jsme se potřebovali chytit. Začali jsme špatně, první poločas jsme zaspali. O přetávce byl v kabině velká bouřka. Po půli už jsme byli jasně lepší a nakonec jsme se štěstím v posledních minutách zápas otočili v náš prospěch.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): První poločas jsme odehráli asi nejlepší v divizi. Po utkání ve Voticích nás zradil Novák a podepsal lístky do Štěchovic (přebor), což byla tvrdá rána pod pás, jsem šokován chováním a jednáním funkcionářů a trenéra Štěchovic, nikdy se mi to za 3 roky ve Zličíně nestalo. Ve druhé půli nás Litol dostala pod velký tlak, Paluka dostal soupeře naivním faulem do hry. V závěru se ukázalo, proč dostáváme branky. Stačí nakoplý míč do naší šestnáctky a naši chybující obránci nedokáží udržet jasně určeného hráče, prohrají klíčový souboj a z možnosti získat 3 body je tragická porážka. Budeme bojovat dál, budeme hrát s tím, co máme k dispozici, všechno špatné určitě nebylo, nechci jen, aby to byl boj s větrnými mlýny.

Divize A, 6. kolo, sobota 11.9.2010, 10:30

FC Zličín 2:3 SK Chabry

Branky 9. May, 26. Svůra - 54. z penalty Sosnovský, 87. Ježek, 90+1. Fér
Žluté karty 46. Moudrý - 40. Michal Jareš, 83. Černý
FC Zličín Schopf - Moudrý, Zahálka, Pecinovský - Šatný, Žák, Svůra, Háša, Čížek - May, Paluka (73. Šindelář). Trenér Daniel Drahokoupil.
SK Chabry Rathouský - Helmich (80. Fér), Novotný (80. Ježek), Černý, Michal Jareš (46. Světlý), Vorasický, Mlčkovský, Bohdan, Matěj Jareš - Sosnovský, Cáska. Trenér Pavel Jareš.
Rozhodčí Bacík - Hrabovský, Henych
Diváci 150
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Schopf David 90 3 0 0
Šatný Petr 90 0 0 0
Šindelář Michal 17 0 0 0
Moudrý Jakub 90 0 1 0
Zahálka Martin 90 0 0 0
Pecinovský Petr 90 0 0 0
Žák Lukáš 90 0 0 0
Svůra Michal 90 1 0 0
Háša Jiří 90 0 0 0
Čížek Martin 90 0 0 0
Paluka Lukáš 73 0 0 0
May Adam 90 1 0 0
Domácí Hosté Výsledek
Hořovicko Příbram B 2:1
Motorlet Sezimovo Ústí B 1:1
SK Aritma C Třeboň 6:1
Bohemians 1905 B Jiskra Domažlice 0:1
Koloveč SK Benešov 1:1
Tábor Strakonice 1:1
Vlašim B Votice 3:2