Prohra na úvod s Třeboradicemi … !

V úvodním jarním kole jsme v sobotu 9.3.2024 zajížděli do Satalic, kde nás na místní UMT hostilo mužstvo SK Třeboradic.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

V sobotu jsme prvním "ostrým" utkáním zahájili jarní mistrovskou soutěž. V Satalicích jsme se utkali s "domácími" Třeboradicemi na UT a po většinu střetnutí za nekvalitního umělého osvětlení.  Úvodních cca 8 - 10 minut bylo takovým vzájemným oťukáváním a poznáváním se. Ale v dalších minutách už jsme se dostali k našemu způsobu hry, tedy k velice slušnému napadání soupeře a jeho rozehrávky už na jeho polovině. Byli jsme důraznější a Třeboradice jsme skoro nepustili k ohrožení naší branky. Naopak naší aktivitou jsme si během prvních pětačtyřiceti minut vypracovali několik velice slušných příležitostí ke vstřelení branky. Dvakrát byl ve velice dobré pozici Ivan Merta, poprvé hlavou po rohovém kopu těsně minul branku a druhou gólovou střelu mu kryl domácí brankář. Ale herně jsme v prvním poločase nebyli vůbec špatní a soupeře jsme přehrávali.

To ale ve druhém dějství přestalo platit. Ustoupili jsme od soupeřova napadání a uchýlili jsme se k většinou neadresným nákopům. Tím jsme začali natahovat hřiště a vypadli jsme ze hry. Domácí změnu v dění vycítili a začali být více a více agresivnější. To také vedlo ke zbytečné ztrátě míče Matějem Jirasem, Třeboradice naši chybu gólově potrestali a šli do vedení. O osmnáct minut později jsme ještě stačili po "standardce" Vasilem Popovičem vyrovnat. A měli a mohli jsme zápas rozhodnout. To Ferri dostal velice dobrou přihrávku uvnitř pokutového území, uvolnil se, ale sám před brankářem špatně kopnutým míčem netrefil branku. A čtyři minuty před koncem jsme při rohovém kopu domácích nesplnili svá přidělená zadání, na zadní tyči jsme nechali volný nekrytý prostor, odtud šel míč zpět před branku Vojty Hlouse a tam opět neobsazení domácí hráči měli lehkou úlohu dopravit míč do naší sítě. O tři body jsme tak přišli díky vlastním individuálním chybám a herně nevyvedenému druhému poločasu, kdy jsme nedokázali zopakovat výkon z toho prvního.

Pražský přebor, 17. kolo, sobota 09.3.2024, 17:00

SK Třeboradice 2:1 FC Zličín

Branky 61. Vávra, 87. Pozníček – 78. Popovič.