O výsledku rozhodlo prvních třicet minut !

V prvním kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v sobotu 13.8.2016 zajížděli na hřiště do Kralovic.

A jdeme na ostro. K prvnímu mistrovskému zápasu jsme zajížděli na hřiště velkého favorita soutěže a to Sokola Královic. Už na před-zápasovém tréninku jsme si po shlédnutí videí hry Královic řekli, že musíme pokrývat balóny za obranu a zdvojovat je. Ještě jsme si to připomínali před zápasem v kabině a dost důrazně. Bohužel 30 minut prvního poločasu byl z říše hrůzostrašného hradu. Hned od začátku soupeř začal hrát přesně to, co jsme očekávali, a to dlouhé balony za naší obranu. Tohle se soupeři podařilo využít již v 6´minutě , kdy poslal opět dlouhý balon za obranu,Kubr si nechal nabíhajícího hráče za sebou a ten se řítil sám na našeho brankáře. Rosendorf střelu ještě vyrazil, Kubr bohužel při snaze ji odkopnout podklouzl a dobíhající soupeř propálil po zemi vše 1:0. My jsme od začátku nebyli vůbec ve své kůži. Byli jsme nervózní, kazili jsme přihrávky a báli jsme si jít pro balón, do toho nepokrývání útočníků, díky čemuž opět přišel trest v podobě gólu. V 17´minutě ztratil na půlce zbytečně balón Bous a soupeř okamžitě po jeho získání, poslal centr za naši obranu, kde na vápně zcela nepokrytý soupeř jen zakončoval 2:0. Netrvalo dlouho a v 19´minutě, kdy nepřesně rozehrál Krejčí, tohoto opět využil soupeř rychlím balonem za obranu. Náběh hráče do vápna zastavil Rosendorf pouze za cenu faulu a žluté karty. Následovala tedy penalta a stav se měnil na 3:0. Ani poté jsme se nemohli probudit a soupeř měl další gólové šance, které neproměnil a jednu, kde byl Rosendorf soupeřem překonán a míč naštěstí vykopl z brankové čáry Vagner. 32´minuta a stejný scénář. Opět soupeř§v nákop od půle - dlouhý balon za obranu, kde tentokrát nepokryl hráče Šindelář a soupeř zavěsil přímo pod břevno, skoro z nulového úhlu 4:0. Po tomto gólu jsme konečně zvedli hlavu a začali trochu hrát. Posledních 10 minut první půle byl již z naší strany koukatelný. Škoda, že jsme se probrali tak pozdě a za takového stavu. O půlce jsem musel udělat v kabině trochu peklo, protože jsme opravdu neplnili věci které jsme si řekli. Do druhé půle  šli kluci nabuzení a s tím, že ukážeme divákům, že fotbal hrát umíme a byla to jen zlá noční můra v podání 1 poločasu. Tentokrát, co jsme si řekli, tak jsme hráli. Do druhé půle jsme vlétli jak uragán a přebrali jsme iniciativu hry . Hráli jsme krásný kombinační fotbal a přistupovali jsme blíže k soupeřům, kde jsme jim odebírali balony a krásnými kombinacemi, jsme se dostávali do šancí. Bohužel naše trápení v proměňování šancí stále ještě trvá. Avšak alespoň jedna se přeci jen povedla proměnit a to v 59´minutě, kdy po akci na pravé straně zatáhl míč Vagner, našel nabíhajícího Konečného , který si dobře všiml nabíhajícího Maioneho a ten se nemýlil - 4:1. Další šance jsme bohužel nedokázali proměnit ( Merta tyč, závar před brankou, kdy jsme nedokázali dotlačit balón do sítě atd.) Také jsme mohli kopat dva pokutové kopy a to poprvé v 74´minutě, když Mertu ve vápně objal soupeř a zápasnickým chvatem ho hodil k zemi, dále pak v 86´minutě při narážečce Konečného, kdy zastavil přihrávku soupeř rukou. Mezi tím, jsme již měly obranu otevřenou a tlačili se ještě více do útoku a chtěli jsme skóre ještě zkorigovat. Nato jsme doplatili v 92´minutě,  kdy po úniku soupeř stanovil konečný výsledek na 5:1. Musíme si ale přiznat, že  jsme si zápas prohráli sami, během 35´minut první půle. Za druhý poločas musím, ale klukům poděkovat. Makali, fyzicky jsme byli nad soupeřem a i herně jsme byli lepší a fotbalovější tým. Musíme rychle zapomenout a poučit se z chyb. Klukům věřím, že už nebudeme hrát tak ustrašeně a odnesou to hned doma Cholupice. Ještě jednou poděkování klukům za druhý poločas.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 1. kolo, sobota 13.8.2016, 14:30

Sokol Královice 5:1 FC Zličín

Branky 6., 32. a 90+2. Pospíšil, 17. Formáček, 19.p.k. Randa - 59. Maione.