O naší prohře se rozhodlo v nastavení !

Ve 27. kole pražského přeboru mužů jsme v sobotu 18.5. 2024 hostili na Zličíně mužstvo Sokola Kolovraty.

Ve 27. kole pražského přeboru mužů jsme v sobotu 18.5. 2024 hostili na Zličíně mužstvo Sokola Kolovraty.

V sobotu jsme se doma s Kolovraty utkali v tabulce o páté místo. Nadále se pereme s přečetnými zdravotními problémy hráčů, a tím se skládáním sestavy na utkání. A sluší se poděkovat Ondrovi Kučerovi, Petru Horákovi, Ferrimu Bagou a Ivanu Mertovi, že přes své potíže vůbec do zápasu šli.

Soupeř proti nám postavil narostlé hráče, měl velkou výškovou převahu, a proto jsme se museli velice dobře připravit na jejich standardní situace. V průběhu prvního poločasu byla hra vyrovnaná, k ohrožení brankářů na obou stranách téměř nedocházelo.  Po našem odfláknutém utkání v Podolí však došlo k velké změně v našem individuálním, a tedy i týmovém projevu. Najednou jsme nebyli pohodlní na krok, soupeře dohrávali, byli v celku důrazní, týmový projev byl na slušné úrovni.

Ve druhém poločase šel náš výkon ještě nahoru. Zlepšili jsme i kombinaci a konečně jsme se začali dostávat na dostřel kolovratské branky. Ovšem v 70. minutě zasáhl do hry svým naprosto necitlivým rozhodnutím rozhodčí a po ničím nevybočujícím faulu udělil Pepovi Šmalclovi druhou žlutou kartu. A my, stejně jako před týdnem v Podolí, jsme zbývajících dvacet minut dohrávali v "deseti". Ale i v menším počtu hráčů jsme se nastartovali a vytvořili jsme si herní převahu a také tři vyložené gólové šance. Nejprve v "malém vápně" netrefil hlavou míč Kuba Petrák po přesném centru Sebastiána Weisse, potom šel Sebastián Weiss sám z úhlu na brankáře, ale místo přihrávky na úplně volného spoluhráče slabě a nepřesně vystřelil. A v té třetí šanci Ivan Merta v těžké pozici trefil nádherně míč hlavou, ale také brankáře Kolovrat. Kluci příkladně bojovali a byli jsme lepším mužstvem.

Ovšem celé střetnutí nás provázela nehorázná fotbalová smůla, na lavičce jsme se všichni shodli na tom, že odražený či nastřelený míč do a od soupeře nikdy skončil u nás. A vše se potvrdilo v 92. minutě, už v nastavovaném čase, hosté šli do rychlého přečíslení, zprava přišel centr, našel hlavu dobíhajícího a námi nepokrytého soupeře a jeho zakončení bylo přesné. Jistě, prohráli jsme, ale po opět týmovém výkonu, kdy naši hráči šli až na dno svých sil. Snad už se nám zranění hráči postupně uzdraví a postupně začnou naskakovat do zápasů. Ale sobotní přístup už nesmíme opustit.    

Pražský přebor, 27. kolo, sobota 18.5.2024, 10:30

FC Zličín 0:1 Sokol Kolovraty

Branky 90.+1 P. Klouček
Žluté karty 30. Tuháček, 63. Šmalcl, 90. Bagou, 93. Ondrejka – 82. Vejr, 84. Bureš, 92. Vávra.
Červené karty 70. Šmalcl
FC Zličín Machač – Horák, O. Kučera, Žák, Ondrejka, Tuháček (46. Weiss, 79. Fuksa), Kohout, Šmalcl, J. Petrák – Merta, Bagou.
Sokol Kolovraty Vávra – F. Hruška, Votřel, Vejr, Žitný, Ponert – S. Pokorný (66. Bureš), D. Hájek, Brom (78. P. Klouček), Kalenda (87. Bláha), Hladký.
Rozhodčí Stěhule – Andras, Pytloun delegát Kutil
Diváci 70
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Machač Filip 90 1 0 0
Ondrejka Filip 90 0 1 0
Kučera Ondřej 90 0 0 0
Šmalcl Josef 90 0 1 1
Horák Petr 90 0 0 0
Kohout Martin 90 0 0 0
Tuháček Marek 45 0 1 0
Petrák Jakub 90 0 0 0
Žák Lukáš 90 0 0 0
Merta Ivan 90 0 0 0
Feriole Bagou Seri Antonie 90 0 1 0
Domácí Hosté Výsledek
ABC Braník FC Tempo Praha 2:0
FK Dukla JM ČAFC Praha 4:1
SK Třeboradice FC Přední Kopanina 1:1
SK Motorlet Praha B FK Slavoj Vyšehrad 0:4
FK Viktoria Žižkov B SK Čechie Uhříněves 1:1
SK Střešovice 1911 Sokol Královice 1:1
SK Chabry AFK Slavoj Podolí Praha 3:0