O body nás připravily naše chyby !

Ve 2.kole 1.A. třídy skupiny B, jsme v sobotu 2.9.2017 zajížděli na hřiště SK Modřany.

Po nevydařeném vstupu do soutěže, jsme chtěli naplno bodovat na hřišti Modřan. Bohužel se nám tento záměr nepovedl. Hned v 7´minutě trestal nedorozumění Zahálky s Krejčím soupeř. Míč přes obranu, kdy jsme se nedomluvili, kdo na míč vyrazí, si soupeř zatáhl k lajně a zpětnou přihrávkou našel spoluhráče, který propálil brankáře a poslal domácí do vedení 1:0. V 17´minutě nám mohlo být ještě hůř, když trestný kop z pravé strany zahrál soupeř do vápna, tam si jeden z domácích míč našel a jeho nebezpečnou hlavičku vytáhl Lehký na břevno a z následné dorážky domácí přestřelili. My jsme se za první poločas dostali k bráně jen zřídka. Vždy to byly akce kombinační na jeden, dva doteky. My jsme, ale hráli většinu zápasu strašně zbrkle a ustrašeně. Nebyla v tom chuť, a tak to také vypadalo. Vůbec jsme neotáčeli hru a když vylezl míč po závaru z pravé lajny, tak jsme ho tam hned vrátili. Pak tedy vznikaly zbytečné souboje, ze kterých jsme bohužel odcházeli ve většině případů poraženi. Nikdo jsme nebyli schopni vzít to na kopačku, otočit hru a rozpohybovat soupeře. Tahle naše špatná hra vyhovovala více soupeři.

O přestávce jsem musel již zařvat v kabině, abychom se už konečně probrali. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a začali jsme se více držet na polovině soupeře. Byl to ale soupeř, který měl ve druhém poločase více šancí. Sice se dostával méně na naši polovinu, ale my jsme mu to ulehčovali neobsazováním hráčů. Po jednom takovém průniku zahrávali domácí rohový kop a hlavičku vyrážel opět výborně Lehký z brankové čáry. Naše hra se zlepšila příchodem Gröbla. Dokázal vzít na sebe zodpovědnost a řídil hru. Otáčel strany a snažil se nacházet finální přihrávky. Byl to právě Gröbl, který v 59´minutě vyrovnal. Dostal míč z pravé strany, vyjel si na vápno, kde si naváděl míč až do střely a trefil k levé tyči branky 1:1. Od této doby jsme soupeře zatlačili na jeho polovině a čekali jsme, že míč do sítě protlačíme. Soupeř čekal jen na brejky, které ale dokázal využít skoro vždy do šance. V 65´minutě právě po jednom takovém úniku domácí dobře vystřelili a Lehký vyrážel před sebe, kde ještě vypomohl Zahálka a míč odkopl. Veselo mohlo být v 66´minutě kdy se perfektně po levé straně prodral Merta, zpětnou přihrávkou našel ve vápně Gröbla, ale jemu se střela bohužel nepovedla a mířila mimo. O dvě minuty později, tedy v 68´minutě jsme se sami připravili o výsledek. Soupeř hrál dlouhý přetažený míč na naší levou stranu, kde si za sebou nepohlídal hráče T. Horák a když ho už soupeř obcházel, pomohl si chycením za krk a stažením na zem. Bohužel se tento zákrok udál v pokutovém území a následoval pokutový kop. Ten soupeř proměnil a šel do vedení 2:1. Myslím, že můžeme být rádi, že za to nebyla červená karta. Byla to hloupost mladého kluka, kterou jsme si samozřejmě museli vyříkat. Nakonec nás neminula ani ta červená karta. Po faulu viděl druhou žlutou, a tedy červenou Vagner a musel pod sprchy. My jsme už v 10 lidech bohužel nedokázali nijak odpovědět, a tak jsme naše druhé vystoupení prohráli. Na tréninku si vše musíme pořádně rozebrat a promluvit si o nasazení v zápasech. Nehrajeme to, co trénujeme a zápasy vypadají chaoticky. Musíme na tomhle zapracovat…

1.A třída, 2. kolo, sobota 02.9.2017, 11:00

SK Modřany 2:1 FC Zličín