Nervydrásající zápas se šťastným koncem pro Zličín !

K dalšímu zápasu zavítal na náš trávník tým z Hájí. Zápas byl velice důležitý co se týče záchranářských bojů, a tak oba týmy chtěli vyhrát. První poločas byl naprosto v režii domácích, přesto se do šaten odcházelo za stavu 2:2. Ve druhém poločase hosté vyrovnali hru a dostali se i do vedení, domácí ale vyrovnali a minutu před koncem zasadili hostům rozhodující úder.

Domácí vstoupili do utkání velice aktivně a vůbec nepůjčili hostům míč. V 10. minutě se do první vyložené šance zápasu dostal Tichý, po nahrávce Nožičky, avšak svou šancí pohrdl. Ve 13. minutě se do další dobré příležitosti dostal Maxmilián, jehož střelu ale golman vyrazil na roh. V 16. minutě se už domácí dokázali gólově prosadit. Po pravé straně utekl svým obráncům Kotchera, nacentroval pěkný míč do vápna, kde si ho našel Šindelář, jehož první střela zamířila pouze do břevna, ale naštěsí se odrazila zpátky před něj a pak už neměl problém míč hlavou doklepnout do sítě, 1:0. Domácí stále pokračovali ve spanilé jízdě a vytvářeli si jednu totovou šanci za druhou. Tyto šance ale domácí nebyli schopni využít, především Šindelář s Tichým, a tak přišel trest. V 29. minutě se po standartní situaci dokázal k zakončení prodrat hostující útočník a po velké chybě Straky míč nakonec skončil v síti, 1:1. Domácí se ze smolného inkasovaného gólu nemohli sebrat, a tak mohl přijít druhý gól v jejich síti, ale z brankové čáry vykopl míč Nožička. Ve 40. minutě se domácí dočkali druhého gólu. Po levé straně se dokázal uvolnit Maxmilián, poslal centr na Tichého, který se z malého vápna nemýlil, 2:1. Ovšem hosté i na tento gól našli odpověď. Ve 44. minutě se dokázali prosadit a vyrovnali tak stav utkání na 2:2. Ve 45. minutě mohl domácím rychle vrátit vedení Šindelář, avšak jeho lob skončil pouze na břevně. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:2.

Do druhé půle vlétli lépe hosté. Ve 47. minutě využil brejkové situaci a zvrátili skóre na svoji stranu, 2:3. Domácí ale dokázali okamžitě odpovědět. V 51. minutě vyslal Nožička do úniku Maxmiliána, který s notnou dávkou štěstí překonal hostující gólmana, 3:3. Po tomto gólu se hra uklidnila a oba týmy začali hrát ze zabezpečené obrany s úkolem nedostat další gól. Hra se přelévala z jedné strany na druhou bez náznaku nějaké vyložené šance. Až v 65. minutě se do vyložené šance dostal Marek Černý, avšak z malého vápna nedokázal míč usměrnit do sítě a branku přestřelil. Čím více se utkání chýlilo ke konci, tím více začínali oba týmy hrát útočněji, neboť remíza pro nikoho nebyla řešením. Následkem toho vše bylo několik nebezpečných brejků jak ze strany domácích, tak ze strany hostů. Gólem ale ani jeden z nich neskončil, a když už se oba týmy smířili s tím, že zápas skončí remízou, domácí udeřili. Rohový kop dokázal do malého vápna prodloužit Šindelář a v následné mele dokázal míč do branky dotlačit Urban, 4:3. Ihned, co hosté rozehráli, rozhodčí zapískal konec a domácí se tak mohli radovat z vydřených, ale zcela zasloužených tří bodů, které jim nejspíše pojistili účast v Pražském přeboru i v nadcházejícím ročníku!

V tomto utkání se ukázala velice dobrá psychická odolnost domácího týmu. I když měli skoro celý zápas pod kontrolou, nenechali se vykolejit zbytečnými inkasovanými góly, a v závěru ukázali svoji sílu. Doufejme, že toto utkání nám dodá sebevědomí do nadcházejícího boje na hřiště Střížkova.

Branky Zličína: Šindelář, Tichý, Maxmilián, Urban

FC Zličín: Straka - Rabas, Urban, Černý M., Bous - Kotchera ( Jícha ), Nožička, Tichý, Maxmilián - Portych ( Malý ), Šindelář

FC Háje Jižní Město: Lačík - Říha, Nasli, Greshnyakov, Paszyc - Rajdl ( Bobko ), Lojda, Macháček, Moravec ( Hála), Martinák, Hančl

Žluté karty: Urban - Martinák