Na Aritmě jsme si otevřeli šestigólovou střelnici

Jen vítězství na hřišti Aritmy, v zápase předposledního kola, nám mohlo zajistit jistotu deváté příčky v tabulce. A stalo se. Po výborném vstupu do zápasu jsme nakonec domácím do kožichu nastříleli šest ran a v poklidu dovedli zápas k vítězství.

Jen vítězství na hřišti Aritmy, v zápase předposledního kola, nám mohlo zajistit jistotu deváté příčky v tabulce. A stalo se. Po výborném vstupu do zápasu jsme nakonec domácím do kožichu nastříleli šest ran a v poklidu dovedli zápas k vítězství.

Zápas jsme začali výtečně. Běžela teprve druhá minuta, když Marek Černý poslal krásný pas na Nožičku a ten s přehledem gólově zakončil. Za pět minut bylo ještě veseleji. Tentokrát zatáhl po lajně míč Nožička, nacentroval na Rabase a ten koncovku zvládl na jedničku. Ve 12.minutě pálil Polák, ale domácí golman byl připraven. V 18.minutě mohlo být ještě veseleji. Landa vydláždil uličku pro Marka Černého, ten z úhlu trefil jen tyč. Ve 26.minutě byl faul Portycha na půlce potrestán žlutou kartou. Až ve 33.minutě se poprvé k vážnější střele dostali domácí, ale nic z toho nebylo.

Čtyři minuty po přestávce jsme mohli inkasovat. Eloy špatně vyrazil rohový kop domácích, ale ti dorazit míč do branky naštěstí nedokázali. Domácí vycítili šanci, Eloy však chytal pozorně. Vítr z plachet jsme domácím vzali ve 49.minutě. Nožička nezištně přihrál lépe postavenému Markovi Černému a ten poslal míč do sítě domácích potřetí. V 52.minutě spálil velkou šanci Portych, ale za minutu už jsme se radovali počtvrté. Marek Černý takřka z třiceti metrů poslal míč za záda domácího brankáře Straky počtvrté. Za minutu jsme chybovali v defenzívě a domácí Mareček svůj únik sám na Eloye proměnil. V 56.minutě měl velkou šanci Nožička, který se šikovnou kličkou na vápně uvolnil, ale střelou branku netrefil. Šanci domácích vzápětí vychytal Eloy. V 64.minutě už Nožička se svou další šancí naložil náramně a s přehledem překonal domácího golmana popáté. Deset minut před koncem poslal Malý z přímého kopu přesný míč na hlavu Rabase a ten dal svůj druhý gól zápasu. V závěru domácí konečné skore zápasu kosmeticky vylepšili. V 62.minutě skončila v naší síti tečovaná střela Jaroše a dvě minuty před koncem nejdříve Marek Černý dostal žlutou kartu za faul těsně před šestnáctkou a domácí z přímého kopu přidali svou třetí branku.

Trenér Robert Scharf byl pochopitelně spokojen: Před jarem jsem řekl, že skončíme nejhůře na osmém místě. Dneska kluci zahráli velmi dobrý zápas podpořený kvalitním výkonem golmana Eloye a potvrdili deváté místo, když to osmé stále ještě můžeme získat. Dneska nemohu pochválit jen jednotlivce, dneska musím pochválit všechny, udělali mi radost.

Pražský přebor, 21. kolo, neděle 29.5.2011, 15:00

SK Aritma Praha 3:6 FC Zličín

Branky 54. Mareček, 72. Jaroš, 78. Filip - 2. a 64. Nožička, 7. a 70. Rabas, 49. a 53. M. Černý
Žluté karty 26. Portych, 78. M. Černý (oba Zličín)
SK Aritma Praha Straka, Stuj, Walter, Kopecký, Benda, Havlíček, Jaroš, Czeizel, Šrogl, Mareček, Filip.
FC Zličín Eloy - Markovský, M. Černý, Malý, Bous - Landa (62. Hrabák), Portych, Rabas, Polák (55. Pokorný), Nožička, D. Černý.
Rozhodčí Dušek
Diváci 20
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Domácí Hosté Výsledek
FK Dukla Praha B Junior Praha B 2:2
SK Union Vršovice FK Admira Praha 2:1
AFK Slavoj Podolí Praha FC Tempo Praha 1:2
FC Háje Jižní Město ABC Braník 2:5
ČAFC Praha FK Viktoria Žižkov B 1:1