Hořká prohra (ne) penaltou na Kopanině …

V sobotu 4.11.2023 jsme zajížděli v rámci 14. kola Pražského přeboru mužů na Přední Kopaninu, kde nás čekalo druhé mužstvo Pražského přeboru.

V sobotu 4.11.2023 jsme zajížděli v rámci 14. kola Pražského přeboru mužů  na Přední Kopaninu, kde nás čekalo druhé mužstvo Pražského přeboru.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

Sobotní zápas na Přední Kopanině byl opravdu zápasem a také skutečnou kopanou, tedy ze strany domácích spíše okopávanou. Hrálo se na velice špatném terénu a za silného větru. K té okopávané ze strany domácích musím ještě dodat, že některé jejich zákroky byli na hranici zákeřnosti. Ve prospěch domácích také hrála silnou roli jejich naprostá výšková převaha. Zřejmě až do konce podzimu se budeme muset obejít bez našich ve vzduchu silných hráčů - Ivana Merty, Ondry Kučery a Lukáše Žáka.

Ale Kopanina nám ze vzduchu gól nevstřelila. Ten pro ně vyčaroval rozhodčí, za silné asistence svého asistenta č.1, z penalty. A jak k tomu došlo? Asi v jediné vážné situaci před naší brankou, kdy nás domácí rychlou kombinací přečíslili, se dostal domácí střelec Urban sám před našeho brankáře Filipa Machače. Ten proti němu vyběhl, aby mu zmenšil střelecký prostor, Urbanovu kličku vystihl a v pádu rukou mu čistě vypíchl míč. Urban se pak po dalších třech krocích zřítil k zemi za klasického řvaní svého a svých spoluhráčů. A to byl moment pro A1, který HR přesvědčil, aby nařídil pokutový kop. Jistěže tato událost fakticky rozhodla střetnutí. Protože domácí se do konce poločasu do žádných dalších vážnějších šancí nedostali a my své dvě velké gólové příležitosti proměnit nedokázali. Tu první měl Ferri, když dostal vynikající přihrávku před domácího brankáře, ale tváří v tvář jej překonat nedokázal, nastřelil mu jen nohy. A tu druhou měl Fanda Hák, když v úniku ukvapeně pálil vysoko nad. Po odehraných sedmi minutách druhého poločasu šli domácí do oslabení, po druhé žluté kartě  byl vyloučen jejich obránce.  A pro nás nastal problém. Domácí ještě přidali na intenzitě svých zákroků a také se zatáhli na svoji polovinu.  My takové hře ovšem čelit nedokážeme. Souboje jsme v naprosté většině prohrávali a místo rychlé kolmé kombinace jsme volili pomalé přihrávky přes šířku hřiště, soupeř měl vždy dostatek času se zformovat.  A z naší poloviny jsme opakovaně nakopávali míče, se kterými jsme však proti vysokým domácím obráncům byli bez šance. V posledních minutách zápasu šli ještě domácí v poli do devíti hráčů po dalším likvidačním zákroku na Fandu Háka. Ale, jak už ukázalo loňské utkání na Dukle JM , pro nás je hra proti soupeři ve dvojnásobném oslabení ještě větším problémem než hra proti deseti hráčům.  Tato porážka musí být pro nás velkým ponaučením. Ano, prohráli jsme gólem z vymyšlené penalty, ale střetnutí jsme měli ve vlastních rukách. Soupeř nás ničím nepřehrál, nechali jsme se ukopat. Nám naprosto viditelně chyběla chuť se se soupeřem porvat a také se porvat o výsledek.  

Pražský přebor, 14. kolo, sobota 04.11.2023, 14:00

FC Přední Kopanina 1:0 FC Zličín

Branky 18. Kučera p.k.
Žluté karty 6. Kučera, 39. Tržický, 43. Hollerbach, 68. Wise, 73.Mainolfi - 35. Kohout, 67. Jíra, 85. Horák a 90+1. Popovič.
Červené karty 52. Tržický a 90+5 Wise
FC Přední Kopanina Zavadil - Kučera, Wise, Tržický, Asad, Hollerbach (64. Bradáč), Hovorka (64. Zelenka), Mainolfi (87. Hýsek), Mejdr, Razetto (Šalanský) , Urban (81. Hájek).
FC Zličín Machač - Havrila )81. Petrák), Šmalcl, Ondrejka, Horák, Jíra (73. Tuháček), Popovič, Kohout, Jiras (61. Jákl), Bagou.
Rozhodčí Havel - Štěrba, Hejma delegát Fisšer
Diváci 80
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Machač Filip 90 1 0 0
Havrila Matej 81 0 0 0
Ondrejka Filip 90 0 0 0
Horák Petr 90 0 1 0
Šmalcl Josef 90 0 0 0
Petrák Jakub 9 0 0 0
Tuháček Marek 17 0 0 0
Jákl Adam 29 0 0 0
Kohout Martin 90 0 1 0
Popovič Vasil 90 0 1 0
Jiras Matěj 61 0 0 0
Jíra Jakub 73 0 1 0
Hák František 90 0 0 0
Feriole Bagou Seri Antonie 90 0 0 0
Domácí Hosté Výsledek
AFK Slavoj Podolí Praha FK Viktoria Žižkov B 1:6
ČAFC Praha SK Chabry 2:0
Sokol Královice FK Dukla JM 3:3
SK Střešovice 1911 SK Třeboradice 4:0
ABC Braník Sokol Kolovraty 3:5
FC Tempo Praha SK Motorlet Praha B 1:1
FK Slavoj Vyšehrad SK Čechie Uhříněves 4:0