Dvakrát jsme vedli, ale na konec nemáme ani bod ...

Ve 27. kole Pražské plynárenské přeboru mužů jsme v sobotu 27.5.2017 hostili mužstvo FK Admira B.

V tomto zápase jsme chtěli soupeři oplatit porážku z podzimu a také navázat na výhru z minulého kola. Vítězství by nás posunulo o příčku výše a o jeden bod na další mužstvo nad námi. Tak jsme chtěli k zápasu přistoupit a odhodlaně si za tím jít.

Začátek zápasu se nám opravdu povedl. Hned ve 2´minutě jsme kopali roh, který soupeř odkopl, ale Horák ho vybojoval zpět a poslal do lajny Kokeše. Ten nacentroval do vápna, soupeř zablokoval pouze k Žákovi a ten nedal brankáři šanci 1:0. Hned ve 4´minutě jsme ale nechali soupeře zakombinovat ve vápně a následná střela směřovala jen doprostřed branky. V 11´minutě jsme museli řešit opět pro nás velkou nepříjemnost. Zranil se Šindelář a tak jsme ho museli vystřídat za Horálka. Tato sezona je pro nás zakletá co se týče zranění. Vůbec se nám nevyhýbají a ba naopak jen narůstají. Už takhle musíme hrát s ročníky 1998,1999 a dokonce s 2000. Až do 30´minuty se hrálo nahoru a dolů, ale bez šancí. Více držel míč soupeř, ale stejně jako my si nevytvořil žádnou gólovou šanci. Ta přišla právě ve 30´minutě. Soupeř rozehrával roh a ve vzduchu si míč soupeř našel a hlavou zakončil. Blahovec reflexivně vyrazil opět na roh. Další roh už nic nepřinesl. My jsme od 30´do 36´minuty kopali tři rohy, ale nic jsme z nich nevytěžili. Pak ale přišla 40´minuta a soupeřova penalta. My jsme si nepohlídali dlouhý aut do vápna a pronikajícího hráče fauloval ve vápně Kokeš a soupeř penaltu proměnil 1:1. Na posledních 5´minut v prvním poločase nás soupeř ještě trochu zmáčkl a vytvořil si šanci v podání nebezpečné střely, kterou Blahovec vyrazil a dotírajícího hráče odstavil Vágner a míč uklidil. Chtěli jsme jít do druhého poločasu  opět aktivně jako do prvního a váhy překlopit na naší stranu. Lépe začal ale soupeř a hned ve 47´minutě vyslal střelu, kterou na dvakrát krotil Blahovec. V 55´minutě přišla opět smůla v našem podání. Horálek měl nějaké střevní potíže a tak jsme ho museli nahradit ne zcela ještě zdravým Minaříkem. Pak jsme začali trochu vyrovnávat a tlačili se více před branku. Kromě rohů jsme si ale nevytvořili šanci na ohrožení. Soupeř se ale do jedné šance dostal. V 64´minutě rozehrávali trestný kop a ve vápně si ve vzduchu soupeř našel míč. Naštěstí mířil jen do boční sítě. Hned o minutu později jsme ale udeřili my. Trestný kop na půlce rozehrával Zahálka a ve vápně předskočil soupeře Bous ,který hlavou poslal na vzdálenější tyč a šli jsme do vedení 2:1. Naše radost ale dlouho netrvala. V 68´minutě utekl Horákovi T. po lajně soupeř, odcentroval, Zahálka stačil hlavou odvrátit jen k soupeři, který trefil k tyči 2:2. V 78´minutě přišla asi rozhodující situace zápasu, kdy se lámal chleba. Po špatném výkopu brankáře soupeře, získal míč Krejčí a řítil se sám na brankáře soupeře. Udělal to ale asi nejhůř jak mohl a asi se i lekl šance a tak volil střelu, která ale skončila mimo. V 81´minutě přišla pro nás stará pravda (nedáš - dostaneš). Na půlce si dlouho hrál s míčem Kokeš, přišel o něj a soupeř po pravé straně zatáhl, nacentroval a ve vápně si ještě soupeř dovolil zpracovat a poté prostřelil Blahovce 2:3. V 85´minutě se trochu vařila krev a to když Bous dojel brankáře (v rámci pravidel),  při tom upadl a hostující obránce začal do Bouse na zemi strkat. K tomu ještě přiběhl střídající Horák P. A také se začal strkat. Rozhodčí oběma udělil žluté karty i když, mohli jít oba pod sprchy. Soupeř měl ještě jednu šanci a to když Blahovec vykopával a na půlce jsme prohráli souboj. Zapomněli jsme na útočníka a ten se řítil sám na Blahovce. Volil přehození, ale mířil nad. Do 90´minuty se už nic nestalo a rozhodčí nastavoval 2´minuty. V nastavení a to v 91´minutě jsme dostali ještě šanci rozehrát trestný kop z půlky hřiště. Všichni naši hráči se nastěhovali do vápna soupeře a rozehrávku si vzal na starost Blahovec. Vše ale strašně uspěchal , a místo do vápna šel balon z vápna a tak se už nic vážného nestalo.

Bohužel jsme z tohoto zápasu nic nevytěžili. Byl to soupeř,  který se dal i porazit, ale bohužel my jsme odešli s prázdnou. Další zápasy musíme zvítězit a uklidnit se v oblasti sestupových pásem. Budeme to mít ale strašně těžké. Jak jsem zmiňoval na začátku článku, trápí nás zranění a k tomu nám Zahálka odjíždí do konce sezony pracovně pryč. Musíme ale ukázat sílu a vůli a vše dobře dopadne.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 27. kolo, sobota 27.5.2017, 10:30

FC Zličín 2:3 Admira Praha B

Branky 3. Žák, 65. Bous - 40. z penalty Jackl, 68. Vachoušek, 81. Slabý.
Žluté karty 85. P. Horák, 88. Žák - 58. Lupínek, 85. Jackl.
FC Zličín Blahovec - T. Horák, Vagner (81. P. Horák), Zahálka, Skála, Bous, Derda, Žák, J. Šindelář (11. Horálek, 54. Minařík), Krejčí, Kokeš.
Admira Praha B Žulevič - Komínek, Jerhot, Jackl, Beníšek (70. Slabý), Štochl (60. D. Šindelář), Lupínek, Štefan (85. Kvapil), Ondrůšek, Zolotuchon (30. Morgenstern), Vachoušek (88. Paizullaev).