Důležitý zápas v Kobylisích jsme nezvládli !

Ve 12. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v neděli 30.10.2016 zajížděli do Kobylis na zápas s B-mužstvem Admiry.

Po dvou remízových utkáních jsme chtěli bodovat naplno a dotáhnout se tak na rozdíl bodu právě k dnešnímu soupeři. Zápasová realita byla ale úplně v jiném duchu.

Zápas začal z obou stran opatrně a na špatném terénu jsme z fotbalovosti prvních 15´minut nic neviděli. Za zmínku stojí  možná jen – 6´minuta ruka Vágnera a trestný kop soupeře z vápna. Střela trefila jen naši zeď a v 8.minutě jsme rozehrávali rohový kop, který byl ale moc zatočený do branky, a tak si s ním brankář poradil. Ve 14.minutě se uvolnil soupeř na levé straně a kličkou zpět si připravil střelu, která neměla razanci a tak s ní neměl Blahovec problém. Asi zlom celého zápasu přišel v 16´minutě , dlouhý balón na Mertu do lajny, ten si poradil se dvěma obránci a naservíroval míč na malé vápno na Karabina ,ten ale odkrytou branku přestřelil a pak bylo pozdě se chytat za hlavu. Hned z výkopu se dostal soupeř k centru u našeho pokutového území, který byl ve vápně zastaven rukou Škrečka. Soupeř tedy kopal penaltu, kterou ale Blahovec opět chytil. (Opět jako v předešlých zápasech). Od té doby začal iniciativu přebírat soupeř. Hned ve 21´minutě rozehrával rohový kop a nebezpečná hlavička skončila jen kousek nad naší brankou. Hrozba přišla ve 27´minutě kdy se za obranou ocitl jeden z hráčů soupeře a propálil Blahovce, naštěstí byl zdvižen praporek a pískán ofsajd. Tohle ale bylo pro nás asi malé varování. Hned ve 28´minutě házel soupeř aut na pravé straně, na tři doteky přenesl hru na levou, odkud šel centr do vápna, nabíhajícího hráče, soupeře si nikdo nevšímal a tak byl stav 1:0. Pak přišla pasáž opět jen nakopávaných balónů a fotbalově se snažil jen soupeř nechat hru na zemi a mít chuť hrát. My jsme měli dva trestné kopy z půle, které Zahálka hezky kroutil na zadní tyče, ale nikdo jsme se tam nešli poprat a tak neměl soupeř žádný problém toto pohlídat. A tak trestal opět soupeř, 40´minuta a dlouhý míč za naši obranu, Blahovec vše přečetl a i přes srážku se soupeřem míč vyrazil, ovšem nikdo z našich nezalezl do brány a tak odražený balón poslal soupeř do odkryté branky 2:0. Nic víc se už do poločasu nestalo a tak jsme do kabin odcházeli s nepříjemným výsledkem.

O přestávce jsme si řekli, že musíme více chtít a ještě se o to porvat. Také že vzduchem to nepůjde a musíme tedy hrát po zemi. Bohužel hned první naše doteky směřovaly na nebe. Ve 47´minutě rozehrával Zahálka trestný kop a na zadní tyči našel Patrmana, ten se bohužel nedokázal zorientovat a z otočky trefil jen ochrannou síť. Hned minutu na to, tedy ve 48´minutě rozehrával soupeř faul na kruhu naší půle. Centr nasměroval do vápna, kde předskočil soupeř všechny naše hráče a hlavou za sebe upravoval na 3:0. Od této doby už jsme se pouze trápili. Nedokázali jsme si přihrát, a ani vymyslet nějakou kloudnou akci. Soupeř hrál již to, co potřeboval a byl to on, kdo se dostával do šancí. Jednu takovou v 55´minutě, kdy hlavou trefili tyč a odražený balón sebral Blahovec. My jsme se dostávali jen těžko k soupeři a dokázali jsme si vytvořit jen pár šancí z trestných kopů. Jeden takový po faulu na Karabina zahrával Zahálka. Krásně kopnutý míč, ale brankář byl na místě a vyrazil na roh. Další trestný kop v 74´minutě si vzal tentokrát Merta, ale trefil jen zeď a následná dorážka Zahálky z úhlu šla nad. Pak opět úřadoval soupeř. V 82´minutě zahrával soupeř roh a následnou střelu vyrazil z brankové čáry Zahálka mimo. V 90´minutě měl soupeř opět šanci a to po centru z pravé strany, kdy si opět nejvýš vyskočil soupeř a hlavička prošla bez všimnutí malým vápnem. Alespoň čestný úspěch jsme mohli dát. Běželo již nastavení  - 92´minuta a za obranou se ocitl Merta, který tváří v tvář gólmanovi nedal. Brankář vyrazil na roh. Z následného rohu si našel opět Merta míč, ale jeho hlavička skončila opět na brankáři domácích. A to bylo vše z našeho trápení.

Bohužel jsme k tomuto důležitému zápasu přistoupili špatně. Kluci si to nevzali tolik k srdci a tak to i vypadalo na hřišti. Špatně jsme zvládali celý zápas. Musí si každý sám sáhnout do svědomí a říci si, co pro to udělal. S takovým přístupem a to počínaje od tréninků se bohužel nikdy posouvat nikam nebudeme.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 12. kolo, neděle 30.10.2016, 14:30

Admira Praha B 3:0 FC Zličín

Branky 28. Šindelář, 40. Štefan, 48. Jerhot.