Do Votic jsme si zajeli pro výprask

V předehrávce 5.kola jsme jeli na hřiště Votic. Mohli jsme jenom překvapit. Stalo se, ale jinak než jsme si mysleli. Místo nějakého úspěšného výsledku jsme utrpěli naprostý debakl. Po poločase už to bylo 4:0 a na konci utkání svítil na ukazateli skore výsledek 8:1.

Zkušený tým domácích nám dal jasnou lekci, jak vypadá divizní fotbal té nejvyšší kvality.

Po úvodním oťukávání jsme předvedli akci dvojice Novák -Žák, ale domácí golman si s náznakem čance lehce poradil. Ve 13.minutě poprvé zahrozili domácí, ale z přímého kopu nic nevytěžili. Za tři minuty už ale přišla akce Viskupa z pravé strany a volný Lizák v poklidu doklepl míč do sítě. Za dvě minuty jsme si připravili solidní příležitost, ale koncovka Žáka byla bez úspěchu. Ve 26.minutě podklouzl na mokrém trávníku Mlejnek, Walter se dostal lehce k míči, uvolnil Svátka, ten naštěstí naší branku minul. Na druhé straně se tlačil do šance Novák, ale brankář Mašín vyběhl včas. Pak ale chyboval Svůra a situaci řešil faulem v šestnáctce na Lukeše. Lizák nařízenou penaltu proměnil a začalo naše trápení. Novákovu střelu vyrazil brankář Mašín a hlava Zahálky branku minula. Ve 40.minutě Adjei vysunul Lizáka, ten předložil míč Svátkovi a bylo to 3:0. V poslední minutě domácí zahrávali rohový kop. Novák se vracel pozdě a úplně volný Janů na zadní tyči v poklidu poslal míč do naší sítě počtvrté.

Hned v první minutě druhé půle Zamazal zázračně vyrazil střelu Lukeše. My jsme kontrovali akcí Zahálky, jeho centr zpacifikoval golman Mašín a za minutu rána Nováka prosvištěla nad brankou. Přišla 61. minuta a neobsazený Walter zvýšil pohodlně na 5:0. Za čtyři minuty hlavičkoval po standardnín situaci domácích Adjei a Zamazal byl překonán pošesté. V 72.minutě jsme předvedli hezkou fotbalovou akci po pravé straně a střílený centr Paluky proklouzl mezi nohama golmana Mašína do sítě. Bohužel hned za minutu přišla sborka - rozborka naší obrany a Walter přidal sedmý gól domácích. A aby toho nebylo málo, v 80.minutě zůstal po rohovém kopu opět volný Janů a uzavřel stav utkání na 8:1.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Beznaděj. Domácí nás jasně přehráli. Naše chyby se stále opakují. Musíme bojovat dál. Není třeba podléhat panice. Musíme se zklidnit a rvát se o vítězství v příštím zápase.Věřím, že se chytneme a přidou i výsledky.

Ivan Pihávek (Votice): Výsledek bych rozhodně nepřeceňoval. Nám zápas vyšel výborně a zatím to byl náš nejlepší výkon. Soupeř hrál fyzicky náročný běhavý fotbal, ale bylo vidět že mu chybí zkušenost. Ta byla na naší straně a to rozhodlo.

Divize A, 5. kolo, středa 01.9.2010, 17:00

Votice 8:1 FC Zličín

Branky 16. a 29. z penalty Lizák, 45. a 80. Janů, 61. a 73. Walter, 40. Svátek 65. Adjei - 72. Paluka
Žluté karty 38. Zahálka, 57. Svůra (oba Zličín)
Votice Mašín - Viskup, Faitl, Janů, Bareš (77. Řehák) - Knobloch, Lukeš (59. Horváth), Adjei, Walter, Lizák (68. Pohorský), Svátek. Trenér Ivan Pihávek.
FC Zličín Zamazal - Mlejnek, Zahálka, Moudrý, Pecinovský (46. Paluka) - Šatný (87. Valoušek), Háša, Svůra, Čížek - Novák, Žák (62. May. Trenér Daniel Drahokoupil.