Ani zlepšený výkon ve druhém poločase na body nestačil

Ve . kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v sobotu 8.4.2017 hostili mužstvo ABC Braník.

Další kolo a další nepříjemný soupeř. Chtěli jsme si ale z tohoto zápasu vzít nějaké body a dostat se opět do herní pohody. Sice máme stále nějaké hráče zraněné, ale stále máme kluky na to, aby se porvali o co nejlepší výsledek.

Zápas nezačal vůbec špatně. Bylo to od začátku vcelku vyrovnané utkání, jen soupeř měl více gólových šancí. My jsme si vypracovávali takové polo šance, ze kterých jsme nemohli ohrozit bránu soupeře. Dokázali jsme po lajnách utéct a dostat se přes obránce, ale ve finální fázi řešíme místo střely přihrávku a naopak. Na můj vkus jsme i hodně ztráceli při naší rozehrávce a to hlavně špatnou přihrávkou a také tím že stojíme zbytečně dlouho na míči. Taková jedna přihrávka se nám vymstila ve 30´minutě kdy Kokeš nahrával na obsazeného Grobla, ten míč ztratil a soupeř hned nasměroval centr za naší  obranu. Tam si naběhl útočník soupeře a z vápna kolem Blahovce a měnil skóre 0:1. Od té doby soupeř více držel míč a dobře kombinoval. Přehrával nás hlavně ve středu pole, odkud vznikla další branka. Z prostředka poslal soupeř míč na levou stranu, potáhl a zpětnou přihrávkou našel spoluhráče úplně volného na velkém vápně. Ten si dovolil jít dovnitř, udělat si kličku a přihrát. Pak následovala střela, která byla zablokovaná, ale následný zmatek, kdy jsme nedokázali odkopnout balón, soupeř využil a dorazil do sítě 0:2. To běžela 41´minuta a do poločasu se už nic závažného nestalo.

Druhá půle začala pro nás velice dobře. Snažili jsme se kombinovat, tlačit se více do útoku a také jsme zlepšili nabídku na balón. Vytvářeli jsme si i prostor ke střelám a šancím, které jsme ale nepromítli do výsledku. Něco jsme chtěli změnit a tak jsme na hřiště poslali ne ještě zcela uzdraveného Žáka a ten se odměnil. V 68´minutě napadal rozehrávku soupeře Čvančara, vybojoval míč a našel na vápně volného Žáka. Ten si balón připravil a plackou k tyči zamířil přesně 1:2. V ten moment jsme cítili, že by to mohlo být ještě lepší. Tlačili jsme se tedy stále k soupeřově brance a vytvářeli si šance, které byly zakončeny střelou a také rohovovými kopy. Bohužel jsme nic z toho neproměnili. V této fázi hry čekal soupeř už jen na brejkové příležitosti. Jedna taková se mu povedla v 78´minutě, kdy po naší ztrátě Čvančary zastavoval útok soupeře Vagner jen za cenu faulu na velkém vápně. Následoval trestný kop a výstavní zakončení do našeho pravého horního rohu branky 1:3. Po tomto momentu jsme už hodně otevřeli obranu a chtěli zkusit zázrak. Opět se nám to ale vymstilo. V 83´minutě náš centr do soupeřovy šestnáctky Braník odvrátil a to přímo na levou stranu, kde byl osamocený hráč soupeře. Ten míč zatáhl k lajně a naši obránci na něj vyrukovali ve třech. Chybně postavenou obranu soupeř trestal míčem přes vápno, kde si z druhé strany naběhl úplně volný hráč a neměl problém míč uklidit do prázdné branky 1:4. I když už to ve druhé půlce vypadalo lépe, je to z naší strany stále málo. Někteří hráči si asi stále neuvědomují, o co hrajeme a jak bychom k těm zápasům měli tedy přistupovat. V pátek nás čeká další kolo a asi nejsilnější soupeř této skupiny….

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 20. kolo, sobota 08.4.2017, 10:30

FC Zličín 1:4 ABC Braník

Branky 68. Žák - 30. a 41. Pechar, 81. Vybíral, 83. Cvrček.
Žluté karty Čvančara, Horák, Gröbl - Cvrček, Kodýtek.
FC Zličín Blahovec - Horák (83. Jíra), Vagner, Zahálka, Šindelář, Škrečko (79. Müller), Gröbl, Kokeš (46. Čvančara), Skála,Krejčí (61. Žák), Bous.
ABC Braník Kudláček - Kryštof, Zelenka, Mráz, Kodytek, Ceccarelli (55. Šalanda), Pekárek (79. Světlík), Pechar, Vybíral, Cvrček (88. Beneš), Trávník.