Zličínská desetiminutová gólová smršť smetla rezervu Meteoru

Hosté z Meteoru přijeli na Zličín s nulou na bodovém kontě a před zápasem věřili, že konečně uspějí. Domácí chtěli napravit porážku na Aritmě a posunout se tabulkou vzhůru. Záměr mohl vyjít jen jednomu. Vyšel domácím. Po inkasovaném gólu předvedli desetiminutovou smršť, ve které nasázeli hostům čtyři branky a zápas rozhodli.

Vzájemné oťukávání v úvodních minutách zápasu přineslo jen málo vzruchu. Střely přicházely z velké dálky a oba golmani tak moc práce neměli. Řada akcí končila nepřesnou přihrávkou už daleko před šestnáctkami. Pak se ale začaly dít věci. Za krásného slunečného počasí přišla na zličínské hřiště smršť. K potěšení diváků gólová. 25.minuta - na centrovaný míč nedoskočil domácí Valoušek, za ním stojící Ondrůšek si jej prsama sklepl a jeho tvrdá rána se odrazila od jedné tyče do druhé a do sítě 0:1. 26.minuta - zleva odcentroval domácí Maxmilián a Žák pohotovým volejem z hranice vápna vyrovnal 1:1. 29.minuta - Valoušek napravil své zaváhání při prvním gólu, unikl po pravé straně a přesným centrem na zadní tyč našel Maxmiliána, který hlavou překonal Píšu podruhé. 30.minuta - hostující Štědroňský přešel přes Goldmana, na malém vápně našel Junka, tomu gólovou střelu stačil tečí vyrazit na roh obránce Adam. 31.minuta - Valoušek vyslal po pravé straně do úniku Maye, ten poslal míč před branku, kde se k němu dostal Merta a vklidu jej poslal do sítě hostů potřetí 3:1. 35.minuta - domácí zahrávali roh, míč před branku poslal Maxmilián a Jiřík si ho nešťastně umístil do vlastní branky 4:1. Za tohoto stavu šla obě mužstva do šaten.
Po přestávce se hrál oboustranně otevřený fotbal, hosté neměli co ztratit, domácí, s vědomím vysokého vedení, mysleli také víc na útočení než na obranu. Nejdříve musel domácí brankář Zajíček vyrážet dalekonosnou střelu Dvořáka a likvidovat i střelu Jelínka. Domácí mohli svůj náskok zvýšit v 57.minutě, ale Merta, po přihrávce Maye, trefil jen obránce Jiříka. V 61.minutě jen těsně minul branku hostů levačkou Háša.  Za tři minuty Háša zpětnou přihrávkou naservíroval míč Žákovi, ten ho ale napálil snad až na parkoviště nedalekých nákupních center. V 65.minutě hosté zápas zdramatizovali. Štědroňský si pohrál s levou stranou domácí obrany, na zadní tyči našel přesným centrem Junka, který hlavou upravil na 4:2. Domácí se rázem začali strachovat o výsledek.  Když v 83.minutě Merta trefil jen břevno branky hostů, mohlo udeřit na druhé straně. Jelínek prolétl domácí obranou, křížnou střelou poslal míč na branku, kde Zajíčka musel zastoupit Zahálka a skluzem vykopnout míč z brankové čáry. Větší drama už domácí nepřipustili a vítězství si pohlídali.

Hlasy trenérů
Ivan Čabala (Meteor B):
Paradoxně nám ublížil první gól. Asi si hráči mysleli, že už je to hotové, úplně přestali hrát a po hrubých chybách si nechali dát čtyři góly. Pak už to bylo o ničem.
Radovan Hromádko (FC Zličín): Z hlediska výsledku spokojenost, z hlediska předvedené hry už spokojený být nemůžu. Vyšlo nám deset minut, kdy jsme zápas rozhodli. Místo abychom dál hráli svoji hru a zápas si užili, přestaneme nepochopitelně hrát a dostaneme se do potíží. Zbytečně jsme se až do konce báli o výsledek.

převzato z fotbalpraha.cz autor Lubor Mírek

Pražská teplárenská přebor , 3. kolo, sobota 03.9.2011, 10:30

FC Zličín 4:2 FK Meteor Praha VIII B

Branky 26. Žák, 29. Maxmilián, 31. Merta, 35. vlastní Jiřík - 25. Ondrůšek, 65. Junek