Zličín píše historii !

V rámci 5. kola divize A jsme v sobotu 6.9. zajížděli na hřiště do Karlových Varů, kde nás čekal těžký zápas s domácím mužstvem .

Fotbalisté Zličína poprvé v historii divizní účasti mají v tabulce pravdy kladné body.  Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře a již ve 3. min. jsme prohrávali, když po standartní situaci jsme neuhlídali Nerada 1:0. Opět zlepšený výkon ve druhém poločase nám zajistil bodový přírůstek. V 51. min. se po rohu skvěle uvolnil Grobl a bylo srovnáno 1:1. Když už se zdálo, že obě mužstva počítají s penaltovým rozstřelem, přišel v 81. min. rychlý brejk domácích a velké zaváhání naší defenzívy, když útočník domácích Geňo asi i za cenu faulu, přetlačil mladého Filipa Březinu ( nepřišlo zajištění dalším obráncem !!!) a v zakončení se domácí kanonýr nemýlil 2:1. Hosty ale ani tento kritický moment nezaskočil a dočkali se vyrovnání. V 87. min.se po levé straně uvolnil Filip Březina a jeho prudký přízemní centr sice nenašel nabíhajícího Adama, ale za ním ve skluzu zasahujícího Tomáše Březinu, který se nemýlil 2:2.

V penaltovém rozstřelu se Zličínští hráči nemýlili a v pořadí - Švehla, Grobl, Líkař, Adam, Březina T. skórovali! Za domácí selhal ve třetí sérii  Ivasko, který vysoce přestřelil branku Šeredy. Naši divizní penaltovou premiéru jsme zvládli na jedničku a tak si do Prahy vezeme dva body.

Manažer Zličínského mužstva Josef Jarolímek zápas okomentoval takto :

Zápas pro nás nezačal dobře a celý první poločas jsme byli málo důrazní při bránění, z čehož jsme také inkasovali první branku. Celý první poločas byl bez vyložených šancí na obou stranách. Vstup do druhého poločasu nám vyšel, když se hlavičkou pěkně prosadil Grobl. Druhý gól jsme inkasovali po nepochopitelné chybě našich hráčů, kdy neuhlídali jediného domácího útočníka. Naštěstí naše mužstvo nesložilo zbraně a gólem v samotném závěru se nám podařilo vyrovnat. V penaltách jsme ani jednou nezaváhali a máme dva důležité body. Věřím, že tento výsledek je dobrou pozvánkou na další domácí zápas, kdy hostíme mužstvo Sušice.