Zimní turnaje: pět zápasů, pět vítězství

Stoprocentní bilanci zaznamenaly naše týmy na zimních turnajích o tomto víkendu. Všech pět mužstev, která se představila si připsala vítězství. Mladší dorostneci měli volno a už jejich vítězství v základní skupině nemohlo nic ohrozit. Mužstva přípravek pak startovala na halových turnajích.

Stoprocentní bilanci zaznamenaly naše týmy na zimních turnajích o tomto víkendu. Všech pět mužstev, která se představila si připsala vítězství. Mladší dorostneci měli volno a už jejich vítězství v základní skupině nemohlo nic ohrozit. Mužstva přípravek pak startovala na halových turnajích.

Naše „áčko” zvládlo druhé utkání zimního turnaje Aritmy a Radotína, které mělo silný náboj. V utkání proti nám vedl Štěchovice (které vedou tabulku 1.A třídy a jsou jasným kandidátem na postup) na postu trenéra náš bývalý brankář a kapitán Zdeněk Vrána. Zápas byl i proto hodně vyhecovaný a obě mužstva hrála na vítězství. Někteří naši hráči nemohli nastoupit z pracovních a školních povinností – Mlejnek, Háša, Šokodko, Zahálka, Erler, Hojdar, Víger, museli jsme proto trochu improvizovat. Soupeř byl nepříjemný hlavně v agresivitě a v důrazu.
Dostali jsme se do vedení po pěkné akci brankou Nováka, Štěchovice vyrovnaly po nedorozumění v naší obraně. Po rohovém kopu jsme lehce inkasovali podruhé, když ani Žák ani Rosendorf nedokázali reagovat. Chybu jinak vynikajícího zkušeného brankáře hostů Macha si „vychutnal” Růžička, který obešel beka a s chytrostí skoroval do prázdné branky . V poločase se dostali do hry i Šindelář, po dlouhé době Tomáš Erler a na hrot Pavel Adámek. Šance se střídali na obou stranách, zaváhání v obraně soupeře dokázali chytře využít Merta a Novák a rychlým rozehráním rozhodli zápas. V závěru jsme na 10 minut zamkli Štěchovice na vlastní polovině, skore se ale neměnilo. Utkání mělo dobrou úroveň, splnilo kondiční charakter a vítězství nám dalo šanci na postup do finálové skupiny.

FC Zličín – Štěchovice 3:2 (2:2)
Sestava FC Zličína: Rosendorf (46. Kuneš) – Šatný, Valoušek, Žák (46. Šindelář), Klíma – Koblic (46. Erler, 75. Koblic), Roubíček, Merta, Čížek – Novák, Růžička (46. Adámek).
Branky: 2× Novák, Růžička – Jelínek, Křesina
Další výsledky turnaje:
Zbraslav – Motorlet B 0:4 (0:1) branky: Půček 2, Štuller, Balke

V domácím Memoriálu Petra Merty se představil dorost i „béčko” a oba týmy si došly pro vítězství. Dorostenci trochu překvapivě přehráli zkušený tým Horoměřic a rezervní tým zvládl utkání s týmem Loděnic.
Tipsport Cup – Zimní turnaj mužů – Memoriál Petra Merty
Horoměřice – Zličín dor. 2:3 (1:3) branky: Škába, Zmeškal – May 2, Šindelář
Loděnice – Zličín B 1:2 (1:1) branky: Mráz – Zbožínek, Hořejší

Naši kluci už měli jistý postup a vítězství v základní skupině bez ztráty bodu. Do finálové skupiny je doprovodi Motorlet 95 a Rakovník. Kročehlavy, Přední Kopanina a Horní Měcholupy pak budou hrát ve skupině o 8. – 13. místo. Druhá základní skupina, která se hraje na Motorletu, ještě nezná konečné pořadí.
O.T.E.C. Cup zimní turnaj mladšího dorostu sk.Zličín
Motorlet 95 – Př.Kopanina 6:0 (2:0)
H.Měcholupy-Kročehlavy 1:1 (0:1) branky: Nasli – Maroušek
Př.Kopanina-H.Měcholupy 8:2 (2:0)

Starší žáci sehráli velmi vyrovnané utkání s týmem Bohemians 1905 ročníku 97. Nakonec v divoké gólové přestřelce vyhráli 5:4 a dál si drží neporazitelnost.
Tipsport Cup – Zimní turnaj starších žáků
Bohemians 97 – Zličín 4:5 (2:4) branky: Brak 3, Klouček – Černý, Chrobok, Rabas, Roztočil, Horálek
Stodůlky – Řeporyje 7:3 (3:1) branky: Hynek 2, Brož, Matouš, Hadžič, Voráček, Karbulka – Martíška, Kovařík, Prachař
Bohemians 97 – Kladno 18:0 (9:0) branky: Klouček 3, Štochl 3, Roshan 2, Brak 2, Begič 2, Vltavský 2, Habětín 2, Kocourek, Houštecký
Králův Dvůr – Libuš 0:5 (0:1) branky: Hudek 2, Borovský, Šupina, Špaček

Mladší žáci si s Přední Kopaninou s chutí zastříleli a připsali si přesvědčivé vítězství 10:0.
Tipsport Cup – Zimní turnaj mladších žáků
Př.Kopanina-Zličín 0:10 (0:3) branky: Šíma 3, Strupek 2, Bous 2, Stoyka, Cvrček
Řeporyje-Bílá Hora 2:10 (1:5) branky: Arafa, Drábek – Svoboda 5, Kvěš 3, Ketner 2
Slavia dívky – Sokolov B 0:2 (0:2) branky: Frána, Kraclík****