Zcela zasloužená a jednoznačná porážka!

V dalším kole jsme přivítali Fotbalovou akademii Alexe Zbůra. Již postavení v tabulce obou soupeřů napovídalo, kdo je favoritem tohoto utkání. A hosté svoji roli suverénně potvrdili. Brankový rozdíl mohl být mnohem vyšší, nutno ale také uznat, že i my jsme měli šance, ze kterých jsme měli skórovat.

Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, rychle přistupovat k hráčům soupeře a pokud možno, být i nebezpeční směrem dopředu. Ani jedno se nám však nepovedlo, a tak jsme to hostům velmi usnadnili. Začátek zápasu byl vyrovnaný. Akademie měla územní převahu a dostala se i k náznakům šancí, které ale zlikvidoval pohotový Sádlis. Pak už ale po nedůrazu v našem vápně přišel trest, 0:1. Po této brance nastal zlomový moment. Sojkyč vystihl kličku gólmana a upaloval sám, brankář hostí ho zatáhl, a tím pádem znemožnil Sojkyčovi zakončení. Jasná penalta a červená karta. Píšťalka rozhodčího však zůstala (i k údivu hostí) mlčet. Do konce půle jsme měli ještě nějaké náznaky, ale tento moment nás poslal do kolen. Hosté pak byli aktivnější, přesnější a především důraznější. Dokázali přidat i po hezkých akcích branky, a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:5.

Na klucích byla vidět frustrace, ale i tak jsme chtěli k druhému poločasu přistoupit zodpovědně a pokusit se alespoň skórovat. Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší. Rychleji jsme kombinovali, přistupovali jsme k soupeřům včas, ale stále nás trápí nedůraz v osobních soubojích. Dokázali jsme si vytvořit i 100% brankové příležitosti, které ale zůstaly nevyužity. Hosté naopak stále předváděli svůj svižný, kombinační fotbal a dokázali přidávat i góly. Utkání nakonec skončilo, zcela zaslouženou, výhrou hostů 0:9.

Dnes byl soupeř nad naše síly. Pokud k tomu přičteme ještě špatný první poločas, mohli jsme si nechat o dobrém výsledku pouze zdát. Tato utkání mi ukazují, kdo na to má a kdo musí hodně pracovat, aby se dokázal probít do základní sestavy. Hosté hráli důrazně, kombinačně rychle a především přesně. Nám tyto zápasy otevírají oči, a je potřeba, aby si kluci uvědomili, že stále musí na sobě pracovat, abychom se takovýmto kvalitním soupeřům dokázali vyrovnat.

Je potřeba chodit na tréninky a daná cvičení dělat naplno. A především je potřeba přenést tréninkové návyky do zápasu, což se některým nedaří. Kluci (jak ukázala druhá půle) to v sobě mají. Dnes vyhrál lepší tým, ale přístup některých jedinců mě zklamal.

V posledním kole zavítáme na hřiště Uhříněvsi a bylo by fajn zakončit podzimní část vítězstvím, a především kvalitním týmovým výkonem.