Zbytečné drama až do konce zápasu.

V neděli jsme v domácím prostředí a za krásného počasí hostili mužstvo Březíněvsi a v případě našeho zaváhání by se vrchní část tabulky ještě více vyrovnala.

Od úvodu zápasu jsme měli mírnou převahu, ale první vážnější šanci zahodil v 7.min.Kočí, jehož střela šla nad branku. Lépe nám bylo o dvě minuty později, kdy opět Kočí poslal přesný míč za obranu hostí, kde si seběhl Zima a svůj brejk přesně zakončil 1:0. Po vstřelené brance jsme hráli i nadále aktivně, ale naší snahu brzdila nepřesná kombinace. Během úvodní dvaceti minutovky, jsme zahrávali šest rohů, ale bez brankového efektu. Do této doby jsme ale také měli 5 ofsajdů ! Ve 23.min. vysunul středem hřiště Ďubašíka Hnízdil, ale jeho velká šance zůstala nevyužita. Hostující gólman si s ní poradil a během celého zápasu předvedl několik skvělých zákroků. Z ojedinělé šance hosté zahrávali ve 25. min. rohový kop, který náš gólman nepochopitelně podběhl a bylo vyrovnáno 1:1. O pár minut později se do vápna dostal Vitarigov, který byl při zakončení faulován a byl nařízen pokutový kop. K míči se postavil až Kočí, kterému jeho střela nesedla a šla vysoko nad ! V samém závěru jsme měli ještě dvě gólové příležitosti. Nejdříve Šídův centr zaskočil jinak velice dobře chytajícího gólmana hostí a málem skončil v síti. Druhá šance, která volala po gólu ,vznikla na naší levé straně, kdy se uvolnil před vápnem Zima, ale jeho střela skončila na břevně. Následná dorážka Urlase byla gólová, ale náš útočník byl málo důrazný, hosté tuhle brankovou situaci se štěstím vyřešili. Nerozhodným výsledkem skončil i první poločas.

O přestávce jsem opět musel zvýšit hlas, protože náš nedůraz a laciné ztráty balónů mě hodně vadily! I  ve druhé půli jsme měli více ze hry. Navíc jsme po deseti minutách přeskupili naše řady a měli ještě více míč na svých kopačkách a měli větší převahu ve středu hřiště. Do dobré příležitosti se v 52.min.dostával Mattes, ale hosté zachránili v poslední chvíli. Z následného rohu jsme nic nevytěžili. Další výhodu rohového kopu jsme měli v 56.min. kdy v náběhu dobře hlavičkoval Ďubašík, ale jeho střela šla kousek nad břevno.  Skóre se měnilo v 59.min.kdy Ďubašík využil snad jediného zaváhání hostujícího brankáře a zajistil nám jednobrankové vedení 2:1. Naše snaha o navýšení našeho vedení pokračovala i nadále. V 60.min.se ze strany probíjel Hnízdil, ale jeho střela šla těsně vedle. V 63.min.o sobě dali vědět hosté, kdy podnikli rychlý brejk, ale brankář Kaminski vyrazil. O pár minut později jsme měli výhodu standardní situace z poza vápna, ale střela se nevydařila a skončila nad brankou. Hodně zajímavé věci se děly v posledních minutách, kdy se hosté  dostali do brejku, ale Kaminski nás skvělým reflexním zákrokem podržel. Prakticky z prot útoku se po závaru ve vápně prosadil Hyka a pojistil naše vítezství 3:1. Myslím, že naše vítezství je zasloužené, ale tento zápas jsme měli rozhodnout během úvodní 20 minutovky, kdy jsme měli hru zcela pod kontrolou. Paradoxně jsme v závěru mohli o vítězství přijít, ale brankář Kaminski napravil zaváhání z prvního poločasu a přispěl k tomu, že tři body zůstávají na Zličíně a v tabulce se dostali na druhé místo.

1. třída skupina B, 14. kolo, neděle 17.5.2015, 14:45

FC Zličín 3:1 TJ Březiněves