Zbytečná porážka s Hájemi!

V druhém mistráku jsme zajížděli na hřiště soupeře z Hájí. Pro oba týmy to byla šance získat první body do nového ročníku, a tak bylo jisté, že ani jeden tým nedá druhému nic zadarmo.

V druhém mistráku jsme zajížděli na hřiště soupeře z Hájí. Pro  oba týmy to byla šance získat první body do nového ročníku, a tak bylo jisté, že ani jeden tým nedá druhému nic zadarmo.
Do zápasu vstupujeme lépe, už v druhé minutě Sojkyč uteče svému obránci, a před brankou nachází volného Šilhyho, 0:1. V zápětí můžeme přidat druhý gól, Dan ale pouze trefí brankáře. Místo toho, abychom v počátečním tlaku pokračovali, ale soupeř rychle přebírá iniciativu a je to on, kdo do konce poločasu diriguje tempo hry. Bohužel, stejně jako minulý zápas k nám soupeř rychle přistupuje, a my svým nedůrazem ztrácíme každý souboj. Máme problémy zakládat útoky přes střed, na který normálně spoléháme, a při každé standartce se bojíme soupeřova gólu. Ten přichází v 15. minutě po ztečované střele, minutu potom se soupeř střelou z dálky ujímá vedení. Na rozdíl od minulého zápasu nám bohužel nefunguje ani rozehra. Zbytečné kličky a nepřesné přihrávky jen dávají víc šancí našemu soupeři, a tak jdeme do šaten za stavu 3:1.

První půli jsme prohráli ve všech ohledech. Může se stát, že se nám jeden zápas technicky nedaří. Pořád ale zápas jde dohnat pomocí důrazu, taktiky, a bojovnosti. Ani to jsme v první půli nepředvedli, a pokud jsme v druhé půli chtěli s výsledkem něco udělat, bylo potřeba právě to.

Do druhé půle od nás nastoupil úplně jiný tým. Maty a Šilhy, kteří předtím většinu míčů ztráceli, se najednou rvali o každý míč a tvořili hru. Pavlík, který v první půli hlavně bránil, najednou každou chvíli chodil 1 na 1 a tvořil šance. Najednou jsme to byli my, co tvořili hru, a když už se soupeř nadechoval k protiútoku, byli jsme schopni jak fotbalově, tak takticky hru přerušit. Bohužel nás pořád trápí rozehra, a ztrátou u našeho vápna dáváme šanci soupeři zvýšit, čehož využívá. Místo sesypání se ale hned po rozehře k dlouhému balónu dostane Dan a snižuje na dvougólový rozdíl. Když ke konci zápasu hrajeme na 3 obránce a gólem Šilhyho snížíme na rozdíl jediného gólu, přijde pro nás smolná inkasovaná penalta, která znamená, že dnes na body nedosáhneme.

I přes hroznou první půli si všichni kluci zaslouží pochvalu za chuť a motivovanost, kterou předvedli v druhé půli. Jak ale sami vidíme, ani druhou půli jsme nevyhráli, a abychom si zasloužili body, musíme předvést víc. I když už nehrajeme proti ročníkům 2003, pořád jsme slabší v soubojích a necháváme si nakopat. Pokud chceme dosáhnout na body v příštím zápase, musíme předvést naši obvyklou hru, a k tomu přidat důraz a bojovnost, kterou jsme předvedli ve druhé půli. Pokud se nám to povede, máme velkou šanci na zisk bodů.