Z Uhelek jsme odjeli s prázdnou

V derby ze sousedy z Uhelných skladů jsme se sice dostali do vedení, ale za minutu bylo vyrovnáno. Domácí nakonec rozhodli z penalty po akci, které předcházel neodpískaný faul na Čížka.

V derby ze sousedy z Uhelných skladů jsme se sice dostali do vedení, ale za minutu bylo vyrovnáno. Domácí nakonec rozhodli z penalty po akci, které předcházel neodpískaný faul na Čížka.

V první půli byla hra oboustranně neurovnaná, vázla kombinace a většina akcí končila nepřesnou přihrávkou. Přesto vzruch přinesla už 5.minuta kdy se k odraženému míči dostal náš Klíma a jeho dělovku z více jak dvaceti metrů Domlátil vyrážel s námahou na roh. Na druhé straně pohotově, ale nepřesně střílel Ulrich. Domácí si postupně vytvořili herní převahu, ale vytěžili z ní jen řadu standardních situací. Po jedné z nich se Klímy zbavil Hnát, ale jeho střelu stačil Šokoďko vyrazit. Ve 33.minutě jsme předvedli rychlou akci, tvrdou střelu Sigana vyrazil Domlátil a Novák dorážkou poslal míč do sítě. K naší lítosti ale z ofsajdové pozice. V závěru první půle se na hřiště vkloudila nervozita. Hurych, který už měl žlutou kartui, zezadu přejel Roubíčka a jen déíky beneveloneci hlavního arbitra na zůstal na hřišti
Po přestávce stáhl trenér Drahokoupil ze hřiště Sigana a ofenzívu posílil Vígerem. Kvalita hry se výrazně zvedla a nakonec padaly i góly. Ve 48.minutě střílel nad branku z přímého kopu domácí Dvořák. Po dalším přímém kopu domácích hlavičkoval Hnát, míč prolétl podél celé branky, ale Zilvar na něj na zadní tyči nedosáhl. V 65.minutě přišel první gól zápasu. Strnad nezasáhl hlavou míč přesně, dostal se k němu Novák a svou rychlou akci zakončil přesnou střelou. Naše radost však netrvala dlouho. Prakticky z další akce domácích zacentroval Ulrich z pravé strany a Hnát hlavou usměrnil míč za Šokoďkova záda. Za tři minuty jsme mohli opět vést. Centr Chrže přiklepl hlavou Čížek Vígerovi, jeho střelu však Domlátil reflexivně vyrazil. V 72.minutě jsme kopali roh, k odraženému míči se dostal Klíma a jeho tvrdá rána skončila jen těsně mimo tyče.
A tak se nakonec z vítězství radovali domácí. V 76.minutě jsme šli do útoku, Čížek si před naší lavičkou obhodil Ulricha, ten jej poslal k zemi, bohužel pan rozhodčí nechal nepochopitelně pokračovat ve hře. Přišel brejk domácích, Zilvar se dostal až do šestnáctky, kde se v souboji s Mlejnkem poroučel k zemi. Až po chvilce se na pokyn asistenta pískala penalta. Ulrich nabídnutou šanci neodmítl a zápas přesnou střelou rozhodl.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): V první půli to nebylo dobrý fotbal. Hra se zlepšila až po přestávce. K penaltě se nechci vyjadřovat, ale předcházel jí jednoznačně faul na našeho hráče přímo před naší střídačkou.
František Mysliveček (Uhelné sklady): Bylo to zbytečně nervozní utkání, zvlášť v jeho závěru. Myslím, že jsme byli o ten jeden gól lepší a vyhráli zaslouženě.