Z Radotína vezeme bezbrankovou remízu

Hodinu před zápasem se nad Radotínem přehnala bouřka a zápas se tak odehrál na vodou nasáklém trávníku. Z vody se nám podařilo vylovit cenný bod za bezbrankovou remízu. V sestavě totiž chyběl zraněný Sigan a distancovaní I. Merta s Chržem.

Hodinu před zápasem se nad Radotínem přehnala bouřka a zápas se tak odehrál na vodou nasáklém trávníku. Z vody se nám podařilo vylovit cenný bod za bezbrankovou remízu. V sestavě totiž chyběl zraněný Sigan a distancovaní I. Merta s Chržem.

Že to bude hlavně boj ukázala hned první minuta, kdy se na mokrém trávníku ve skluzu srazili Janíček s domácím Dvořákem, ale nakonec se oba po ošetření na hřiště vrátili. První střela mezi tyče zamířila z kopačky našeho Hrechka, ale Jungr s ní neměl větší potíže. Vedle branky mířil na druhé straně Kočí. Po dlouhém odkopu Byrtuse míč propadl domácí obranou, ale Hrechko se se Stolfou nedohodl a Jungr vše v klidu vyřešil. Ve 23.minutě rozehráli domácí přímý kop, do centrovaného míče se položil rybičkou Tyburec a nad vodou nás udržel bravurním zákrokem Šokoďko. Za tři minuty se nedohodli Byrtus s Klímou a Falout byl zastaven jen za cenu „žlutého” faulu. Za dvě minuty jsme zahrávali rohový kop my a úplně volný Valoušek bohužel hlavou zamířil nad branku. Poslední slovo mohl mít domácí Pavelka. Nejdříve v slibné šanci pálil nad branku a vzápětí po zpětné přihrávce Barocha mířil mimo levou tyč naší branky. Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Mimo tyče nejdříve mířil Valoušek a na druhé straně jej napodobil Huráb. Po hodině hry jsme měli výhodu přímého kopu. Klímův centrovaný míč propadl na zadní tyči k Janíčkovi, ten ho poslal před branku, ale tam nikdo ze spoluhráčů dorazit nestačil. Prakticky z protiútoku přišla akce Hřebečka, který si na pravé straně pohrál s Roubíčkem, centrem hledal Pavelku, ale tomu v rozhodující chvíli přizvedl míč z hlavy Šokoďko. Po našem přímém kopu přišel brejk domácích, ale Kočího v rozhodující chvíli zastavil Daněk. Blízko gólu jsme byli po akci Nešpora, ale nakonec z toho byl jen roh. Ten rozehrál sám Nešpor, Jungr míč vyrazil jen k nohám Roubíčka, ale jeho střelu stačil zblokovat Falout. V závěru poslal trenér Drahokoupil na hřiště ne zcela zdravého Sigana a ten mohl rozhodnout. Po brejkové akci mu míč posunul doleva Janíček, ale Siganova rána skončila v náruči Jungra. Zápas tak skončil bez branek.

Daniel Drahokopil (FC Zličín): Na těžkém terénu se moc nedalo kombinovat a tak to bylo hlavně o dlouhých nakopávaných míčích. V první půli jsme přestáli tlak domácích, ve druhé už to bylo vyrovnané a měli jsme i několik slibných šancí. Bylo tam hodně individuálních technických chyb, ale jinak to kluci odmakali a musím ji poděkovat, tenhle bod bude možná klíčem k záchraně.

Jan Stiblík (Radotín): V první půli jsme byli jasně lepší, vytvořili jsme si možná pět šanci, gól jsme však nedali. I druhou půli Zličín pozorně bránil, my jsme se tam dostávali ze standardek, ale gól jsme nedali a tak jsme nemohli vyhrát.