Z Jinonic si vezeme zasloužené vítězství

Souboje s rezervou Motroletu mají vždy náboj, charakteristický pro derby zápas. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Po zápase, který se odehrál oboustranně v ofenzivním pojetí a musel se divákům líbit, jsme se radovali ze zaslouženého vítězství.

Souboje s rezervou Motroletu mají vždy náboj, charakteristický pro derby zápas. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Po zápase, který se odehrál oboustranně v ofenzivním pojetí a musel se divákům líbit, jsme se radovali ze zaslouženého vítězství.

Trenér Drahokoupil se musle obejít bez distancované stoperské dvojice Mlejnek – Zahálka a z rodinných důvodů mohl přijet až na druhý poločas kapitán týmu Martin Čížek.
Zápas začal oboustranně aktivně. Už v 6.minutě jsme měli výhodu přímého kopu. Novák sice prostřelil zeď, ale se slabou střelou si Kučera poradil. Na druhé straně zaváhání Žáka využil Majerčin, ale jeho přízemní střelu Šokoďko vyrazil. Ve 13.minutě na pravé straně vysunul Merta Nováka, ten se s míčem dostal až do šestnáctky domácích, zpětnou přihrávku na Skála přes obránce neprotlačil. Za minutu si naše útočná dvojice role vyměnila a Merta už byl úspěšnější. Našel ve vápně nabíhajícího Skálu a ten poslal míč za Kučerova záda. Domácí si vypracovali řadu standardních situací, ale nic z nich nevytěžili. S dělovkou Štefánka si poradil Šokoďko a ten zlikvidoval i pokus Chaloupky. Náš brankář ve 37.minutě vyrazil i tvrdou ránu Majerčina. Za minutu jsme udeřili podruhé. Novák důrazně vybojoval míč, kolmou přihrávkou poslal do úniku Mertu a ten z hranice vápna podél Kučery zamířil přesně k tyči. Do kabin jsme tak šli s dvoubrankovým náskokem pěkně zvesela.
I po přestávce se hrál oboustranně útočný fotbal. V 53.minutě našel Šatný přesným centrem Mertu, ten v rozhodující chvíli o míč přišel a byl z toho jen roh. Po něm hlavičkoval střídající Čížek a překonaného Kučeru na lajně zastoupil Vršek a požár uhasil. Na druhé straně si na dlouhý pas naběhl Štefánek, ale jeho prudkou přízemní střelu Šokoďko vyrazil a vracející se Žák uklidil míč do bezpečí. Následnou sérii rohových kopů domácí nevyužili. Z levé strany unikl naší obraně Glasnovič, ale ani on na Šokoďka nevyzrál. V 73.minutě jsme předvedli rychlou kombinaci a Merta měl cestu k brance otevřenou, zpětnou přihrávkou našel Nováka, jeho střelu Kučera vyrazil. Odražený míč hlavou přiklepl Čížek volnému Erlerovi, ten pro změnu trefil nohu jednoho z obránců. Za dvě minuty dlouhý míč za naší obranu Valoušek hlavou jen přizvedl a za ním už měl cestu k brance volnou Strnad. Jeho rána se od tyče odrazila přes celou branku k druhé tyči, kam si naběhl Chaloupka a střílel do opuštěné branky, ale Šatný skluzem míč stačil vykopnout na roh. V závěru už jsme se soustředili na bránění výsledku a domácí mladíci marně bušili do našeho obranného valu. Na výsledku už se nic nezměnilo.
Jaroslav Šturma (Motorlet B): Je to stále stejné. V poli hrajeme aktivně, ale v koncovce je to katastrofa. Dneska bychom nedali gól, i kdyby se hrálo až do rána. Marně přemýšlím, čím to je. Šancí si vypracujeme dostatek, ale dát gól prostě nedokážeme. Bez gólů se vyhrávat nedá.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Motorlet byl velmi nepříjemný v agresivitě, důrazu a bylo vidět, že chtějí za každou cenu vyhrát. My jsme se s tím ale dokázali vyrovnat , měli jsme problémy se složením stoperské dvojice, Žák s Valouškem mě mile překvapili, sehráli vynikající zápas. V defenzivě nám to klapalo a dopředu jsme neustále hrozili. Oba hroty, Novák a Merta, byly stálým nebezpečím, především Merta se chtěl ukázat a dělal hráčům Motorletu velké problémy. Všichni hráči příkladně bojovali, hra měla spád. Vítězství bylo zasloužené, přestože v závěru nastřelil Motorlet tyč, i my jsme měli další šance. V posledních čtyřech kolech hrajeme 3× doma a to se musí projevit i počtu získaných bodů. Nesmíme polevit v trénincích a naopak vytěžit maximum z posledních kol.