Z Jinonic jedeme s prázdnou.

V 6. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v neděli 18.9.2016 zajížděli na hřiště Motorletu B.

Potrestáni  červenými  kartami  a zraněni,  jsme vyrazili na další kolo přeboru k velice kvalitnímu týmu z Motorletu B. Věděli jsme, že soupeř má velkou kvalitu a tak jsme se nechtěli pouštět do žádných bláznivých ofenzivních výletů.

Zápas ale začal trochu jinak. Od první minuty jsme byli lepší a hru jsme měli většinou na svých kopačkách. Byli jsme hodně při chuti a opravdu jsme začali ve velkém stylu. Také jsme to byli my, kdo šel v zápase do vedení. Běžela 16´minuta, kdy si na jeden dotek vyměnil balon Minařík, Kubr, Horálek a poslední jmenovaný poslal pas do lajny na nabíhajícího J. Šindeláře. Ten z první nacentroval balon do vápna a nepokrytý Minařík hlavou přes celou bránu otevřel skóre 0:1. Čekali jsme, že to bude pro nás živá voda, ale bylo to naopak. Soupeř přebíral pomalu hru a od 30´ minuty byl již lepším týmem.  Svůj tlak proměnil ve 36´minutě, kdy si na centr z pravé strany soupeř naběhl a zblízka překonal nohou Blahovce 1:1. Poté měl soupeř jen dvě střely ze vzdálenosti 20 metrů, ale ty náš brankář bez problémů uklidil. My jsme se dostali ještě do jedné šance ve 41´minutě , kdy Konečný poslal Minaříka, ale byl z toho pouze rohový kop. To bylo z prvního poločasu vše.

Od začátku druhého poločasu se do nás soupeř zakousl a byl aktivnější. Měl hru pod kontrolou, všude byl dříve, nabízel se a my jsme v této fázi nestačili pobírat hráče. Tím se dostával soupeř do šancí a jednu takovou chytil v 54´minutě Blahovec včasným vyběhnutím. My jsme se dostávali do šancí jen sporadicky. Svůj tlak soupeř proměnil ve své vedení a to v 59´minutě, kdy se dostal rychlou akcí z pravé na levou stranu a tam přišla zpětná přihrávka na vápno. Hráč soupeře si balon přiťukl, opřel se do něj a uklidil k naší pravé tyči 2:1. Po vedoucí brance si již domácí výsledek hlídali a zápas se dohrával ve vyrovnanějším tempu. Sice tam byla ještě tyč a nějaké nenápadné šance, ale to už soupeř nedokázal využít. I my jsme měli tři náznaky, ale chyběla nám finální přihrávka. Zápas se tedy dohrál za stavu 2:1 pro domácí a nám to ukázalo, že i s mladými kluky jsme schopni hrát s kýmkoli.

Musím kluky pochválit za bojovnost a chuť v zápase. I po změnách v sestavě a vystřídání za dorostence to bylo z naší strany velice pěkné utkání. Musíme takto vydržet a do budoucna můžeme na mládí začít stavět. Ještě jednou děkuji klukům za výkon a musíme tedy body sebrat na domácí půdě.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 6. kolo, neděle 18.9.2016, 17:00

FK Motorlet Praha B 2:1 FC Zličín