Vysoké vítězství a konečné 3.místo

Zimní turnaj Aritmy a Radotína nám v posledním kole přinesl trochu radosti. V posledním zápase s pořádající Aritmou jsme vyhráli vysoko 6:1 a díky výsledkům dalších zápasů jsme nakonec obsadili třetí místo, které se už zdálo být víc než teorií.

Už ve čtvrtek totiž předehrávaly svůj zápas oba týmy Motorletu. Zvítezili v něm dorostenci a ti nakonec dosáhli i na celkové vítězství.
Aritma přijel k nám na umělou trávu v silně improvizované sestavě, když trenér Kubr šetřil svou nejsilnější setavu na poslední přípravný zápas s divizní Admirou. Přesto se Aritma dostala už v 5.minutě do vedení, když zaváhání naší obrany potrestal přesnou střelou k tyči Opiela. Pak už jsme převzali otěže zápasu my. Za pět minut vyrovnal hlavou Merta. Měli jsme i další šance, ale do vedení nás dostal až pět minut před přestávkou Čížek.
Po půli už to byla hra na jednu branku. V 58.minutě upaloval od půlky sám na branku Aritmy Moravec a svůj únik bezpečně zakončil na 3:1. Vzápětí Valoušek ideálně předložil míč do vápna Koblicovi, jeho koncovku golman Aritmy nohou vykopl a hlavičku Čížka do opuštěné branky vyhlavičkoval jeden z obránců. Za pět minut po rohovém kopu hlavičkoval k tyči Moravec, ale golman Aritmy u tyče míč stačil vytěsnit na roh. Po něm se ve skrumáži dostal k míči Ivan Merrta a zblízka zvýšil na 4:1.
V 77.minutě přišla další naše standardní situace a po ní se odrazil míč za hranici šestnáctky. Tam se do něj opřel z voleje Ríša Valoušek a bylo to 5:1. Tečku za zápasem udělal v 81.minutě Zahálka, který po rohovém kopu hlavou pečetil výsledek na 6:1.

Výsledky posledního kola:
Aritma – Zličín 1:6 (1:2) branky: Opiela – Merta 2, Čížek, Moravec, Valoušek, Zahálka
Sestava FC Zličín: Zach – Šatný, Zahálka, Mlejnek, Klíma (46. Šindelář) – Háša (46. Moravec), Valoušek, Roubíček (46. Žák), Čížek – Merta, Novák (60. Koblic).

Tempo – Radotín 1:2 (0:0) branky: Žalud – Korynta, Huráb
Motorlet dor. – Motorlet B 2:1 (1:1) branky: Kundelásek, Synek – Půček