Vydřené vítězství přineslo kolo před koncem záchranu

Vítězství nás mohlo posunout k záchraně, remíza stále znamenala naději. Hostům stačil bod k jistotě. Proto také nastoupili s vyztuženou sestavou o brankáře Wintera, v poli o Birhanzla, Macháčka a Mičkala.

Vítězství nás mohlo posunout k záchraně, remíza stále znamenala naději. Hostům stačil bod k jistotě. Proto také nastoupili s vyztuženou sestavou o brankáře Wintera, v poli o Birhanzla, Macháčka a Mičkala.

Od začátku se hrál oboustranně útočný fotbal. V 10.minutě zatáhl míč po pravé straně Sigan, jeho centr byl sražen na roh. Po něm se o odraženému míči dostal Nešpor, ale nazakončil. Na druhé straně hosté rozehráli přímý kop, ale následoval náš brejk, Sigan se však do koncovky neprosadil. Ve 20.minutě se do baší šestnáctky proháčkoval Mičkal, míč se dostal k Laitlovi, který mířil naštěstí nepřesně. Vzápětí si na pravé straně pohrál Macháček s Roubíčkem, ale jeho centr adresáta nenašel. Ve 23.minutě jme měli super šanci. Winter neudržel dělovku Sigana, ale dorážející Valoušek trefil jen ležícího brankáře hostů. Když si po rychlé akci nedokázal Sigan zpracovat vtipnou přihrávku Nešpora, přišlo několik akcí hostů. Macháček uvolnil na pravé straně Pecha, ten však centr pokazil. Další akci Macháčka naše obrana zastavila jen za cenu rohu, ze kterého hosté nic nevytěžili. Ve 38.minutě se do vápna proháčkoval Mičkal, po kontaktu s Byrtusem padl na trávník, ale penaltu si nevysloužil. Závěr poločasu patřil nám. Ve 41.minutě střílel z přímého kopu Sigan, míč mířící k tyči se otřel o lýtko ve zdi stojícího Klímy a skončil metr mimo branku. Ve 43.minutě poslal Sigan z přímého kopu vysoký míč před branku, Winter jej neudržel a za ním dobíhající Klíma jej uklidil do sítě. Do kabin jsme tak šli o poznání veseleji. Kdo čekal po přestávce tlak hostů, musel se divit. Aktivnější jsme byli opět my. Dvakrát střílel Stolfa, poprvé musel zasahovat Winter, podruhé náš útočník mířil mimo tyče. V 53.minutě po pěkné akci vybojoval Chrž rohový kop. Po něm si na přetažený centr naběhl Roubíček, parádním volejem trefil tyč a od ní se odrazil míč do boku Chrže a do sítě. Až druhý gól probudil hosty a ti začali přidávat na obrátkách. Macháček zpětnou přihrávkou našel Birhanzla, Šokoďko se překvapit nenechal. Po rohovém kopu Birhanzl hlavičkoval nepřesně a v 84.minutě střela střídajícího Slavíka skončila v náruči Šokoďka. V 85.minutě centroval Slavík a Macháčkova hlava mířila přesně. Šokoďko se však natáhl do vzduchu a míč konečky prstů vyrazil a Valoušek jej stačil uklidit do bezpečí. Když v další šanci Macháček pálil jen do tyče, už jsme vítězství udrželi a potvrdili svou přeborovou příslušnost i pro příští sezonu.

Pavel Novotný (Bohemians Praha B): Přijeli jsme si pro bod a bohužel jsme ho nezískali. Vlastní chybou jsme domácím nabídli gól do šatny a po přestávce jsme po dalším zaváhání inkasovali podruhé. Vytvořili jsme si dostatek šancí, ale bohužel je neproměnili. Myslím, že jsme to nezvládli hlavně psychicky.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Dnes jsem maximálně spokojen. Kdybychom k zápasům takto přistoupili i v minulých kolech, nemuseli jsme mít starosti. Mužstvo potvrdilo, že má na víc, než je jeho současné postavení v tabulce. Myslím si, že to byl oboustraně velmi dobrý fotbal a s dobrým koncem pro nás.