Vstup do soutěže z říše snů, čtyři góly v síti Újezda

Tak to byl start do soutěže jako hrom. Vynikající ofenzivní práce, čtyři góly v síti soupeře. Spolehlivá defenzíva, obrana bez gólu. Co víc jsme si mohli na startu nového ročníku přeboru přát.

Tak to byl start do soutěže jako hrom. Vynikající ofenzivní práce, čtyři góly v síti soupeře. Spolehlivá defenzíva, obrana bez gólu. Co víc jsme si mohli na startu nového ročníku přeboru přát.

Hosté nastoupili se střelcem Škodou na postu stopera, stejně trenér Drahokoupil musel stáhnout dozadu Sigana. První hrozba přišla ze strany hostů, ale Kovář z úhlu neměl šanci na úspěch. Pak už se pomalu začal rozjíždět náš ofenzivní stroj. Ve 12.minutě po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle Čížek a průnik Řezáče z pravé strany skončil nepřesnou přihrávkou. Ve 23.minutě jsme rozjeli rychlou akci po levé straně do střely I. Merty vložil nohu Škoda a míč zapadl za záda Šrámka.Vedoucí gól mužstvo uklidnil a akce střídala akci. Diváci se opravdu měli na co dívat. Ve 29.minutě jsme rozehráli další rohový kop a hlavička I. Merty skončila těsně mimo tyč. Vzápětí u rohového praporku Novák obral o míč Zemana, ale přihrávka před branku neprošla. Hosté v těchto fázích zápasu byli bezradní a prakticky si nic nevytvořili. Naopak v 35.minutě potáhl míč středem hřiště I. Merta, napřáhl z 25ti metrů ke střele, kterou se snažil zblokovat Kovář, ale dal míči směr do horního rohu branky a Šrámek ho vyndaval ze sítě podruhé. Ve 41.minutě se z levé strany dostal až před Šrámka opět I. Merta, ale tentokrát byl úspěšnější golman Újezda. V samotném závěru první půle se hosté konečně dostali do koncovky, ale gól Matouška padl po signalizovaném ofsajdu.
I po přestávce jsme měli navrch my. Už ve 49.minutě se Řezáč lehce zbavil Mináře, dostal se až k zakončení, ale Šrámek střelu vyrazil a poradil si i se slabou dorážkou Skály. V 60.minutě si na dlouhý pas Sigana naběhl Nešpor, pelášil sám na Šrámka, ale branku trefit nedokázal. Za čtyři minuty I. Merta využil zaváhání obrany hostů a chybného vyběhnutí Šrámka, ale jeho technickou střelu do opuštěné branky stihl na lajně vyhlavičkovat Škoda. Dvakrát se přece jen do koncovky dostali i hosté, ale Zahradník pálil nad a Matouškovu nedůraznou hlavičku v poklidu lapil Šokoďko. V 73.minutě Novák vybídl ke skórování Čížka, ale ten v ideální pozici pálil nad branku. Za minutu už jsme udeřili potřetí. Chrž vybojoval míč na vlastní půli, na levé straně našel volného Žáka, jeho centr ztlumil rukou Minář, ale ponechanou výhodu využil Nešpor a přes Mináře propálil míč do sítě. Další šance Žáka skončila rohem a střelu I. Merty s vypětím všech sil vyrážel Šrámek. V 87.minutě vypálil Sigan a od zad Mareše míč zapadl do sítě hostů počtvrté.
Pavel Loukota (Újezd n.L.): Domácí nás jasně přehráli bojovností a nasazením. Naše snaha troskotala na nepřesných přihrávkách a slibné akce jsme tak nedokázali dotáhnout do koncovky. Porážka je krutá, ale vítězství domácích je zasloužené.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Tak takovýhle zápas se hodnotí dobře. Potvrdili jsme, že jsme se hodně zlepšili ve hře dopředu. Ukazovali to už přípravné zápasy. Jsem rád, že se po nevydařeném jaru konečně střelecky opět prosadil Ivan Merta. Spolehlivě pracovala i obrana, soupeře jsme v podstatě k ničemu nepustili.