Vítězná podzimní tečka s Vršovicemi

Dohoda s Vršovicemi o změně pořadatelství (Vršovice nemají umělou trávou), nás na vlastní umělku poslala jako jako hosty. Po tragické smrti Petra Merty se ještě v pátek dlouho rozhodovalo, zda se vůbec bude hrát. Nakonec rozhodli hráči v kabině: „ Budeme hrát a vyhrajeme, pro Petra!”

Dohoda s Vršovicemi o změně pořadatelství (Vršovice nemají umělou trávou), nás na vlastní umělku poslala jako  jako hosty. Po tragické smrti Petra Merty se ještě v pátek dlouho rozhodovalo, zda se vůbec bude hrát. Nakonec rozhodli hráči v kabině: „ Budeme hrát a vyhrajeme, pro Petra!”

Zápasu tak předcházela smutná událost. Všichni přítomní uctili minutou ticha tragickou smrt zličínského fotbalisty Petra Merty, jehož život se náhle přetrhl v pouhých 22 letech.
Začátek zápasu pak byl oboustranně opatrný. Po třinácti minutách však přišel rozhodující okamžik zápasu. Martin Čížek při svém úniku po levé straně ustál tři fauly a stačil i odcentrovat. Jan Šimr míč odhlavičkoval pět metrů za hranici šestnáctky a tam jej přímo z voleje napálil Klíma. Frýbert plachtil vzduchem marně. Dělovka našeho obránce napnula síť za jeho zády. Po další akci Čížka hlavičkoval nad branku Vršovic Řezáč. Pak se dvakrát ke slovu dostali i domácí. Novákův i Holzknechtův pokus v poklidu likvidoval brankář Šokoďko. Dvakrát se ve slibné šanci ocitl náš Linhart, ale dvakrát branku netrefil. Závěr poločasu patřil domácím. Ve 43.minutě dokonce dopravili míč i do sítě, ale předcházel tomu ofsajd i faul na brankáře.
Po přestávce se dál hrál oboustranně otevřený fotbal. Střelu Sigana srazil na roh Jan Šimr a na druhé straně únik Holzknechta a následný centr skončil v rukavicích Šokoďka. Ten neměl problémy ani s pokusem Renského. Naopak Frýbert musel čelit další ráně Klímy, ale tentokrát ji dokázal vyrazit na roh. V 68.minutě přišel nepochopitelný zkrat Mirka Nováka, který bez míče kopl Jana Šimra a byl vyloučen. Vršovice vycítili šanci na vyrovnání a stále více otevíraly obranu. Do té se nejdříve probojoval po levé strně Klíma, ale před brankou spoluhráče nenašel. Pak se J. Šimra kličkou zbavil Linhart, ale vracející se Bellada mu míč v poslední chvíli ukopl. V 83.minutě nejprve hlavičkoval po rohovém kopu Jan Šimr, ale naší branku naštěstí těsně minul. Prakticky z protiútoku připravil Sigan tutovku Linhartovi, ten však branku o centimetry minul. Utkání gradovalo. Po faulu Sigana na Tomaidese pálil z přímého kopu Procházka jen do zdi a na druhé straně spálil vyloženou šanci Stolfa. V první minutě nastavení uvolnil Vladimír Šimr Minaříka, ten však z hranice vápna vystřelil slabě a Šokoďko neměl problémy. Těsné vítězství jsme uhájli a hráči splnili svůj slib.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Nebylo to jednoduché. Hráči byli myšlenkami jindy. Chtěli vyhrát pro Petra Mertu a vůlí to nakonec v oslabení dokázali. To co udělal ale Novák je neomluvitelné.
Přemysl Renský (Vršovice): Zličín dal gól, my ho nedali a tak jsme prohráli. Soupeře podržel v závěru golman. Remíza by nám slušela.