Vítězná generálka na novou sezónu!

Generálku jsme zvládli vítězně. Zápas se odehrál na menší UMT Klausova, i tak jsme předváděli kvalitní kombinační fotbal. Bohužel nás opět sráží individuální chyby.

Generálku jsme zvládli vítězně. Zápas se odehrál na menší UMT Klausova, i tak jsme předváděli kvalitní kombinační fotbal. Bohužel nás opět sráží individuální chyby.
Do zápasu vstupujeme aktivně a usazujeme se na soupeřově polovině. Po ztrátě míče ale inkasujeme úvodní branku. Kluky to nepoloží (čehož si cením) a vzápětí krásnou střelou Šilhyho srovnáváme. I nadále jsme to my, kdo drží míč na svých kopačkách. Domácí hrozí z brejků, které již ale dokážeme vyřešit. Do poločasu přidáváme ještě tři krásné branky.
Do druhého poločasu jsme udělali pár změn. Stále jsme to ale my, kdo diktuje tempo hry a vytváří si šance. Bohužel naše koncovka není kvalitní. Na gól potřebujeme strašně moc šancí. I tak přidáváme ještě dva zásahy, soupeř po naší minele v rozehrávce pouze koriguje stav. Zápas končí naším zaslouženým vítězstvím.
 
Klady:
- kombinační hra - ačkoliv jsme udělali spoustu chyb a nepřesností, i tak musím kluky velmi pochválit. Byli neustále v pohybu, nabízeli se, chtěli hrát. To je to, co po nich chceme. Věřím, že kvalita postupem času a praxí v zápasech přijde.
- komunikace - kluci se v tomto ohledu stále zlepšují. Ano, ještě to není ono, ale progres tam je. Až hoši pochopí, že tím nejen sobě, ale i svým kamarádům, spoluhráčům velmi pomáhají, budou komunikovat ještě více
- individuální kvalita, sebevědomí - kluci dnes byli prostě lepší, na míči, v pohybu. Je potřeba si toto uvědomit a stavět na tom, že na to kluci mají. Dokáži fotbalově vyřešit složité situace, a to je musí posunout dál.
 
Zápory:
- důraz - v osobních soubojích jsme propadali. Domácí nás většinou přetlačili, a tím si vytvářeli možnosti brejků. Je také důležité si umět pokrýt míč a nenechat soupeři možnosti nám ho vzít.
- zakončení - koncovka nás neustále trápí. Upřímně, kdyby jsme dnes vyhráli dvouciferným rozdílem, nemohl se nikdo divit. Kluci musí najít klid. V zápase se během vteřiny musí sklidnit, a pak v klidu a kvalitně zakončit.
Tento zápas pro nás trenéry (a věřím, že i pro kluky) splnil to, co jsme chtěli. Někteří nám svými výkony zamotali hlavu. Už se nemůžeme dočkat prvního mistráku.
 
Trenér Honza