Vedení jsme na konec neudrželi.

Ve 13. kole Pražského přeboru ml.dorostu jsme v neděli 15.4.2018 hostili třetí celek naší tabulky - mužstvo FC Háje.

Za krásného počasí jsme nastoupili na Zličínském pažitu se snahou odčinit nepovedený výkon z minulého kola. I přesto, že proti nám nastoupil velice kvalitní soupeř, kluci zápas odmakali a naději na bodový úspěch drželi až do závěrečného hvizdu. Po úvodním  ,,oťukávání“ to byli hosté, kteří postupně začali získávat mírnou herní převahu, kdy zejména ve středu hřiště měli velikou kvalitu.  My jsme se snažili dobře pracovat směrem dozadu a spoléhat na rychlý přechod do útoku. Nutno dodat, že kombinace nebyla špatná, ale naše naděje většinou končila daleko před pokutovým územím hostí. To hosté se do zakončení dostávali podstatně častěji a během prvního poločasu nás celkem 4x zachránila branková konstrukce !!!  Když už se zdálo, že první poločas skončí bez branek, tak po pravé straně se uvolnil Veverka a jeho centr prolétl pokutovým územím až ke zcela volnému Berkymu, který se nemýlil a střelou do protipohybu brankáře nás poslal do vedení – 1:0.

O přestávce jsme museli kvůli zranění přeskupit naší defenzívu, ale touha po dobrém výsledku z kluků nevyprchala. Hned z kraje druhého poločasu jsme si díky aktívnímu Tseberovi vytvořili velkou příležitost na změnu skóre. Z levé strany se uvolnil v rohu vápna a jeho zpětná přihrávka bohužel nabíhajícího Kartáka nenašla. Rozhodující pasáž celého zápasu přišla v rozmezí 55 – 61 min. kdy hosté využili náš nedůraz v pokutovém území a dvěma góly  vývoj zápasu otočili. Kluci se ale nesložili a chtěli s výsledkem ještě něco udělat. Ke konci jsme ještě přeskupili rozestavení se snahou podpořit ofenzívu, ale kýženou vyrovnávací branku se nám vstřelit nepodařilo. Přestože jsme v samém závěru zahrávali rohový kop, který hostující brankář podběhl,  ani jeden z naších hráčů okolo kterých balón prolétl do opuštěné branky nedopravili…

Co dodat, hosté vyhráli zaslouženě, protože jejich herní projev byl hodně fotbalový a jen neproměňování šancí , bylo jejich slabinou. Domácí hráči zápas odmakali a není moc věcí, kterých se dá vytknout, protože chtěli hrát, nebáli se  balónu, ale prostě soupeř byl lepší ….

Pražský přebor, 13. kolo, neděle 15.4.2018, 14:30

FC Zličín 1:2 FC Háje Jižní Město