V Uhřínevsi jsme promarnili dvoubrankový náskok

Podruhé v řadě jsme jeli na umělý trávník v Uhříněvsi. Před týdnem jsme zde remizoval s Újezdem, tentokrát si vezeme bod za remízu s domácí Uhříněvsí. Na vítězství nám bohužel nestačil ani dvoubrankový náskok.

Podruhé v řadě jsme jeli na umělý trávník v Uhříněvsi. Před týdnem jsme zde remizoval s Újezdem, tentokrát si vezeme  bod za remízu s domácí Uhříněvsí. Na vítězství nám bohužel nestačil ani dvoubrankový náskok.

Zápas jsme začali velmi aktivně a už ve 3.minutě jsme šli do vedení. Hned první rohový kop přinesl zmatky v domácí obraně, k míči se dostal Hrechko a levačkou ho poslal za Jeřábkova záda. Dál jsme se hrnuli do útoku a domácí obrana byla v jednom ohni. Přímý kop Sigana vyrážel Jeřábek a vzápětí domácí golman skryl v náruči střelu Skály. Stejný hráč pálil z voleje po centru Zbožínka, ale tentokrát poslal míč mimo tyče. Domácí se postupně vymanili ze sevření a připravili si několik standardních situací. Po jedné z nich hlavičkoval volný Plášek, ale jen do náruče Vrány. Vzápětí se ve vápně dostal k míči neobsazený Bobek, ale ani nevystřelil ani nepřihrál. Ve 27.minutě domácím pomohlo břevno. Po centru Zbožínka prudce hlavičkoval Hrechko, ale míč se od břevna odrazil před čáru a obrana jej stačila uklidit do bezpečí. Stejný hráč hlavičkoval těsně nad i po rohovém kopu Sigana. Ve 41.minutě přišlo nedorozuměni Trhlíka s brankářem Jeřábkem, Zbožínek přiťukl míč Nešporovi, ale jeho střelu stačil z opuštěné branky vyhlavičkovat vracející se Sedláček. Po přestávce poslal domácí trenér Königsmark na hřiště Jenšíka místo nevýrazného Čejky a jak se později ukázalo, měl šťastnou ruku. V 55.minutě se ke střele dostal Nešpor. Sražený míč přistál u kopaček Hrechka, ale ten jej mezi tyče poslat nedokázal. Vzápětí se na druhé straně uvolnil ve vápně Jenšík, ale pálil nad. V 59.minutě poslal míč před domácí branku Zbožínek a razantní odkop Sedláčka skončil těsně vedle vlastní branky. V 63.minutě jsme rozehráli rohový kop, na hranici vápna se k odraženému míči dostal Roubíček a pohotovou střelou jej napálil do sítě. Dvoubrankový náskok nám vydržel jen dvě minuty. Valoušek ve vápně fauloval Jenšíka a sudí Obst ukázal na bílý puntík. Penaltu s přehledem proměnil Zlatník. Pak I. Merta šikovnou uličkou uvolnil Skálu ten však branku ve vyložené šanci těsně přestřelil. A tak přišel trest. Zlatník z přímého kopu našel ve vápně Pláška, ten se lehce obtočil kolem Daňka a poslal míč přesně k tyči. V 83.minutě využil chybu obrany hostů Jenšík a Sigan jej před vápnem zastavil jen za cenu faulu. Uviděl druhou žlutou kartu a dohrávali jsme v oslabení. Několik standardních situací domácích jsme přežili bez úhony a zápas tak nakonec skončil dělbou bodů.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Tady jsme dneska ztratili dva body. V první půli jsme domácí výrazně přehrávali, bohužel z mnoha šancí dali jen jeden gól. I po přestávce jsme měli víc šancí. Nakonec dali i druhý gól, ale pak přišla dvě zaváhání v obraně a nabídli jsme domácím vyrovnání sami. V závěru měli domácí neskutečné množství standardek a mohli jsme i prohrát.

Petr Königsmark (Uhříněves): Zápas jsme nezačali nejlíp. Ve 3.minutě jsme dostali gól a to ovlivnilo další průběh.. V první půli byl Zličín lepší, agresivnější a důraznější. O půli jsme si něco řekli a naše hra se zlepšila. Když jsme dostali druhý gól vypadalo to špatně. Hráči však nerezignovali, zabojovali a remíza je zasloužená.