V sobotu se přepisovaly dějiny!

V sobotu dopoledne jsme nakonec udolali rezervu Motorletu a poprvé v historii klubu vedeme v jarní části soutěže Pražský přebor! Několikrát jsme soutěž vedli v jejím úvodu, čtyři kola před koncem je to však poprvé.

Lepší úvod zápasu jsme si nemohli přát. Hned v 1.minutě uvolnil Čížek na levé straně Lukeše, ten přetáhl míč na druhou stranu na Hášu a jeho pravačka zamířila přesně k tyči. Za deset minut předvedl individuální akci Novák, dostal se až před Bustu, ten jeho střelu vyrazil a obránci uklidili míč do bezpečí. Za dvě minuty měl plno práce golman Zamazal s centrovaným míčem Strnada z přímého kopu a byl z toho roh. Z něj hosté nic nevytěžili. V 19.minutě to zkoušel hostující Černý, ale Zamazal byl opět pozorný. Ve 26.minutě Lukeš vybojoval u brankové čáry zdánlivě ztracený míč, uvolnil se a zpět jej naservíroval Žákovi. Ten zamířil přesně do míst, kam před ním Háša, a bylo to 2:0. Ve 33.minutě centroval z přímého kopu hostující Strnad a Pinkas hlavou překonal Zamazala. Radost mu ovšem pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Tan však zůstal dole po akci hostů po levé straně a Valenta měl cestu k brance otevřenou. Se svou šanci naložil neomylně a trefil křížnou střelou horní kout naší branky. Za dvě minuty propadla levá strana naší obrany, Kment míč zatáhl k čáře a zpětnou přihrávkou předložil míč Černému. I ten mířil přesně. Tentokrát po zemi k tyči a bylo vyrovnáno.
Do vedení jsme vrátili pět minut po přestávce. Háša z rohového kopu našel na hranici vápna Nováka a ten hlavou obloučkem poslal míč do levého horního koutu Bustovy brány. Za čtyři minuty měl vyrovnání na kopačce Strnad, ale po brejkové akci technickou střelou zamířil těsně nad naší branku. Pak přišly naše vyložené šance. Žákovu střelu Busta vyrazil na roh a po něm zblízka pálil Novák a Busta nohou zázračně vyrazil. Za pět minut napřáhl z dálky Lukeš a Busta konečky prstů míč z levé šibenice vytěsnil. To se nám mohlo vymstít. Z dálky totiž vypálil Beneš a míč zatřásl břevnem nad hlavou Zamazala. V závěru měl ještě dvě šance Žák, ale s oběma naložil mizerně. Těsné vítězství už jsme v tříminutovém nastavení uhájili.
Jaroslav Šturma (Motorlet B): Myslím, že to bylo oboustranně velmi zajímavé utkání. Rozhodovaly standardky. Z jedné jsme si nechali dát třetí gól. Domácí měli více šancí a tak vyhráli zaslouženě.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Měli jsme problémy se sestavou, nemohli hrát Mlejnek, Šatný a Merta. Vrátil se Roubíček a začali jsme velmi dobře. Vedli jsme 2:0 a když jsme si nechali od mladých hráčů Motorletu vyrovnat po hrubkách na 2:2, museli jsme si některé pokyny důrazně vysvětlit v kabině. Druhý poločas jsme naštěstí dali hned branku Novákem a měli několik možností na pojistku. Soupeř trefil břevno a výsledek jsme dokázali udržet. Beru 3 body a přestože nebylo vše v pořádku, vítězství jsme si zasloužili. Zbývají 4 zápasy, když vše vyhrajeme, postoupíme! To je ale ještě hodně daleko. Všichni hráči by museli ve všech zbývajících utkáních hrát na hranici svých možností, abychom to i bez Merty dokázali. Záleží jenom na nás, musíme to zkusit!