Uhlíře jsme poslali domů s pěti ranami v kožichu

Tradiční přeborové derby týmů z Prahy 5 bylo vždycky hodně vyrovnané. Tentokrát tomu bylo jinak. Po vyrovnaném prvním poločase jsme ve druhé půli soupeře dostali pod velký tlak a nasázeli mu čtyři kousky. Čistým hattrickem k tomu přispěl i mladý Bohuš Víger, který přišel na hřiště v 51.minutě.

Na úvodní vzájemné oťukávání prakticky ani nedošlo. Běžela totiž 2.minuta, kdy Žák šikovně prostrčil míč rozeběhnutému Čížkovi, ten zpětnou přihrávkou našel Nováka, který nejdříve trefil jednoho z obránců, ale odražený míč už napálil do sítě. Dál jsme byli aktivnější, ale v koncovce nepřesní. Po rohu branku hlavou minul Čížek a vysoko nad břevnem skončil pohotový pokus Žáka. Až v 15.minutě vytrčili drápky i hosté, ale střela Gabrišky byla hodně nepřesná. Za dvě minuty už bylo všechno jinak. V šestnáctce jsme nechali prostor a čas Servusovi a ten pohotovou ranou trefil horní kout naší branky a začínalo se znova. Za další dvě minuty centrovaný míč hlavou usměrňoval Zahálka, míč však olízl břevno branky hostů. Nepřesná byla i hlavička Merty po centru Erlera. Neúspěšně skončil i únik hostujícího Pánka. Ve 34.minutě Roubíček zbrkle rozehrál přímý kop a hosté šli do brejku. Sám se z pravé strany na Šokoďka řítil Brodan, trefil však jen našeho golmana a vyražený míč už Šatný uklidil do bezpečí. Ve 37.minutě pálil po akci Erlera Žák, ale Domlátil míč zkrotil v náruči. Brankář hostů si poradil i s nebezpečnou střelou Nováka ve 42.minutě.
I druhý poločas jsme začali lépe my. Ve 48.minutě jsme vhodili dlouhý aut do šestnáctky, Merta hlavou míč prodloužil a na zadní tyči důrazný Čížek hlavou poslal mužstvo opět do vedení. Podruhé už jsme vyrovnání nepřipustili. Naopak jsme sevřeli hosty svou ofenzivní hrou a rychlou kombinací rozebírali jejich obranu. V 51.minutě přišel na hřiště za zraněného Roubíčka Víger, postavil se do útoku a do středu zálohy se stáhnul Merta. Ten se ujal dirigentské taktovky a naše hra musela lahodit oku náročného zličínského diváka. Pak přišly hvězdné okamžiky střídajícího Vígera. V 67.minutě zahrávali domácí přímý kop a Víger zblízka propálil míč do sítě. Po třetí brance už hosté jakoby rezignovali a my jsem naopak hráli s velkou chutí. V 87.minutě předvedli na pravé straně „kulišárnu” Novák s Erlerem, který měl cestu do vápna náhle otevřenou. Posadil míč na hlavu Vígera, ten sice netrefil míč ideálně, ale ten přesto skončil za zády Domlátila. Za dvě minuty Erler vybojoval důrazně míč, dostal se až do vápna a opět našel Vígera. Jeho první pokus ještě nevyšel, ale opakovaná střela už skončila v brance hostů popáté. Hosté opouštěli hřiště se svěšenými hlavami, v naší kabině se naopak hlasitě juchalo a oslavný rituál řídil právě autor hattricku Bohuš Víger.
Miroslav Pauřík (Uhelné sklady): Už to muselo přijít, ale pět gólů je moc. Po tom třetím to hráči nepochopitelně zabalili. Bylo vidět, jak moc nám chyběl Ondra Hnát, dopředu to bylo jalové.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Mám radost z vysokého vítězství a ze 3 bodů s výborným soupeřem! Nebylo to ale jednoduché. Vsadili jsme na útočný náročný fotbal a přestože chyběli tři hráči sestavy – Klíma, Skála, Mlejnek. Kluci podali především ve druhém poločase divizní výkon. Vše řešila Čížkova branka na 2:1 a vynucené střídání, kdy místo Roubíčka šel do hry Víger a čistým hatttrickem výrazně pomohl k zisku 3 bodů. Pochvalu zaslouží všichni hráči, přesto bych vyzdvihl hru obou stoperů, dobrou práci Háši na levé straně obrany, solidní výkon Žáka a skvělý výkon Merty, který byl na hřišti ,,cítit" a svou aktivitou vyčníval nad ostatními. Jiný cíl, než 3 body v posledním utkání s Vršovicemi si se vší pokorou ani dát nemůžeme.