Turnaj v Žebráku - 2.místo

V neděli jsme absolvovali celodenní turnaj v Žebráku. Ve finálovém souboji nás o vítězství s dorostem Viktorie Plzeň připravily dvě chyby v závěru zápasu a za deset minut jsme ztratili vedení i šanci na první místo.

První zápas nás čekal proti domácím fotbalistům Spartaku Žebrák. Od začátku jsme soupeře přehrávali a skore se zastavilo na výsledku 8:1. Prví gól dal už v 6.minutě zápasu novic v našem dresu Svůra parádní ranou levačkou. I druhou branku přidal premiant, tentokrát Jakub Vagrčka. Ještě do přestávky upravili skore Novák a Moravec.
Po půli jsme ale začali vlažně a snaživí domácí si po velké šanci nakonec ve 49 minutě připsali i čestný úspěch. Když naši obranu překonal Ondřej Kuška. Pak už ale padaly góly jen do sítě domácích. V 61.minutě po centru Vagrčky hlavou zvýšil Novák, V 70.minutě levačkou zamířil přesně k tyči Němec a v závěru se dvakrát prosadil Martin Čížek.

Sestava FC Zličín: Zamazal – Karlíček, Moudrý, Pecinovský, Moravec – Valoušek, Paluka, Svůra, Čížek Novák, Vagrčka. Střídali: Žák, Dvořák, Němec, Šimonovský.

Ve finále nás tak čekal vítěz zápasu Spartak Příbram – Viktoria Plzeň. Místo třetiligové rezervy na turnaj nakonec dorazil ligový dorost. Ten Příbram porazil 3:2. V zápase o třetí místo domácí Spartak Žebrák přestřílel Příbram 4:3.

V 17:00 začalo finále. Utkání mělo od začátku vysoké tempo a opravdu se bylo na co dívat. Mladíci z Plzně jezdili jako pilky. My jsme sehráli zřejmě zatím nejvydřenější poločas. První velkou šanci měl Paluka, ale brankář Plzně zasáhl výborně. V 18.minutě rozehrál z levé strany přímý kop Vagrčka a Zahálka hlavou zamířil přesně. Náskok mohl zvýšit po rychlé kombinační akci Novák, ale netrefil. Palukův pokus po další vydařené akci vykopával z lajny jeden z obránců a další střelu Svůry lapil golman.
I po přestávce jsme byli hodně aktivní. Další šanci měl Paluka a tu nejvyloženější Novák. Paluka vybojoval míč, na stříbrném podnose jej předložil Novákovi, ten však trefil jen nohu bezmocného golmana. Po prostřídání sestavy naše tempo pomalu opadlo a aktivita se přesunula na kopačky Plzně. V 78.minutě zbytečně Háša ztratil míč, přišel rychlý protiútok a po centru před branku neobsazený Hvězda hlavou vyrovnal. V 87.minutě zakončoval naši akci střelou Moravec, trefil jen obránce a z brejku jsme inkasovali podruhé. Opět únik přes levou stranu naší obrany, brankář Zach centrovaný míč podcenil a Hvězda jej v poklidu uklidil do sítě.
Z vítězství v turnaji se tak nakonec radovali mladíci z Plzně.

Sestava FC Zličín: Schopf – Šatný, Zahálka, Pecinovský, Telis – Háša, Vagrčka, Svůra, Dvořák, Paluka, Novák. Střídali: Zach, Žák, Karlíček, Moudrý, Moravec.